Комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив два законопроєкти, які посилюють можливості офіційного Вашингтона у боротьбі з міжнародною корупцією. Документи дають оновлене визначення корупційної діяльності і пропонують стандарти дій щодо влади країн, які потраплять у публічний трирівневий рейтинг, який складатиме на основі достовірної інформації Державний департамент США. Чого ж очікувати Україні?
Схвалення у комітеті Сенату США із міжнародних справ отримали законопроєкт, що уточнює положення «Глобального закону Магнітського» (Global Magnitsky Human Rights Accountability Reauthorization Act) і законопроєкт «Про боротьбу з корупцією у глобальному масштабі» (Combating Global Corruption Act of +2021).
Акт, яким уточнюється Закон Магнітського про глобальну відповідальність у сфері прав людини, або «Глобальний закон Магнітського», дозволить:
Президенту США цим законом пропонується дати право накладати санкції щодо тих, хто «згідно із достовірною інформацією, несе відповідальність або здійснював, або прямо чи опосередковано брав участь у серйозних порушеннях прав людини, або будь-яких порушеннях міжнародно визнаних прав людини».
Також в законі дається докладний опис того, що розуміється під корупційною діяльністю. Серед іншого, згідно із законопроєктом корупцією є:
Ухвалення законопроєкту «Про боротьбу з корупцією в глобальному масштабі» вимагатиме від Держдепартаменту США:
Пропоновані законодавчі зміни встановлюють мінімальні стандарти боротьби з корупцією для країн при присвоєнні їм місця у рейтингу корумпованості.
Це, серед іншого:
Обов'язковою вимогою для відповідності мінімальним стандартам боротьби з корупцією, відповідно до пропонованого закону, є і те, що уряди країн зобов'язані:
Законопроєкт передбачає можливість накладення санкцій на іноземних діячів, залучених у масштабну корупцію у тих країнах, які займуть найнижчі позицій в запропонованому законопроєктом рейтингу.
Також у посольствах США, що знаходяться у двох країнах із найгіршими показниками, будуть визначені особи з дипломатичним статусом, які будуть координувати отримання відомостей про стан справ у боротьбі з корупцією. Це може бути як сам посол, або ж людина, яку він призначить.
Українська служба «Голосу Америки» з'ясовувала, які наслідки можуть бути для України, у разі ухвалення цих законопроєктів:
На розгляді Комітету американського Сенату з міжнародних справ також перебуває ще один антикорупційний законопроєкт – «Закон про протидію російській та іншій зарубіжній клептократії» (Countering Russian and Other Overseas Kleptocracy Act, або CROOK Act).
Згідно з ним, у Міністерстві фінансів США має бути створений Фонд антикорупційних дій, щоб допомогти іноземним державам боротися із корупцією і розвивати структури управління, засновані на верховенстві закону.
У цей фонд підуть кошти, отримані в результаті штрафів за корупційну діяльність.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...