Генеральна прокуратура України завершила розслідування проти олігарха Сергія Курченка. У зв'язку з цим вона оголосила підозри й екс-голові Адміністрації президента Борису Ложкіну, і колишньому голові Національного банку Валерії Гонтарєвій, і чинному заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову, Всіх їх підозрюють у причетності до відмивання мільярдів гривень "сім'ї" Віктора Януковича, пише Forum Daily, повідомляють Патріоти України.
Пізніше цю інформацію в коментарі УНІАН підтвердив заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва в ГПУ, голова відділу процесуального керівництва щодо кримінальних проваджень Костянтин Кулик. "Так, я підтверджую, що такі підозри були оголошені", — сказав він.
У той же час прес-секретар Бориса Ложкіна Марина Попова повідомила, що він не знає про підозру. "Зв'язалася з Борисом (він за кордоном у справах), він не в курсі. На допити його не викликали. Будемо розбиратися", — пояснила Попова.
Зокрема, Курченку інкримінують масштабні розкрадання: шляхом підроблення документів і різних фінансових махінацій у "Нафтогазу України", "Укрнафти" і "Укргазвидобування" він вкрав скрапленого газу та грошей на суму понад 2 млрд грн (за курсу приблизно 8 грн/$), також у "Нафтогазу", за версією слідства, Курченко відібрав 5 млрд гривень.
Під розслідування справи Курченка потрапив і одіозний екс-міністр екології Микола Злочевський. Прокуратура винесла йому підозру "за фактом сприяння злочинній організації та легалізації (відмиванню) коштів на суму $36 млн" під час здійснення операцій купівлі-продажу Херсонської нафтоперевалки, а також фінансових операцій з використанням компаній Burisma Holdings Limited. Нагадаємо, що членами її ради директорів є син екс-віце-президента США Джо Байдена Хантер Байден, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, пасинок екс-держсекретаря Джона Керрі Девон Арчер й інші. Також схеми Злочевського стосувалися oфшорних компаній Wirelogic Technology AS, Digitex Organisation LLP, Rosemont Seneca Bohai LLC, де Хантер Байден є бенефіціаром.
У не менш суттєвих фінансових зловживаннях підозрюються Ложкін, Гонтарєва і Філатов. Фігурантами справи також є співвласники інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк. Гонтарєву разом зі Стеценком підозрюють у "сприянні злочинної організації і сприянні в незаконному заволодінні чужим майном" — грошовими коштами ПАТ "Аграрний фонд" на загальну суму 2,069 млрд грн, шляхом укладення АТ "Брокбізнесбанк" липових договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з "Аграрним фондом" за договорами прямого РЕПО з Національним банком
Екс-голові Адміністрації президента Ложкіну і заступнику голови Адміністрації президента Філатову оголосили підозру за фактом сприяння злочинній організації та легалізації (відмивання) грошових коштів в розмірі понад $440 млн, отриманих шляхом операцій купівлі-продажу майнових та корпоративних прав групи компаній "Український Медіа Холдинг".
Фактично, за версією слідчих ГПУ, зазначені особи забезпечили легалізацію і виведення з-під арешту значних капіталів і активів Курченка.
Усього на сьогодні в рамках розслідувань злочинів оточення колишнього президента-утікача Віктора Януковича оголосили підозри 98 особам, в тому числі, 12 вищим посадовим особам центральних органів виконавчої влади, а також Нацбанку і шістьом керівникам обласних держадміністрацій.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...