Справжня війна: Forbes підрахував, скільки Ахметов втрачає через конфлікт з Зеленським

Найбагатший українець, олігарх Рінат Ахметов зазнає матеріальних збитків у своїх бізнес-проєктах через законодавчі нововведення — у серпні уряд підвищив ціни на вантажні залізничні перевезення, у вересні Верховна Рада ухвалила закон про олігархів, а у листопаді – ресурсний закон, який підвищує ціну ренти на видобуток залізної руди та податок на викиди СО2.

Крім того, між Володимиром Зеленським та Ахметовим розпочався справжній конфлікт.

Частина ініціатив влади вже принесла великі витрати бізнесмену, але в майбутньому вони можуть суттєво зрости, повідомляють Патріоти України з посиланням на Forbes.

Втрати Ахметова:

Рента на видобуток залізної руди – $28 млн

Раніше металурги платили до бюджету 11–12% собівартості кожної тонни руди, тепер рента привʼязана до індексу китайської біржі. Зараз ціна на китайській біржі $108,4/т, ставка на руду за такої ціни – $5/т. За старою формулою підприємства Ахметова сплачували $3,5/т. Якщо ціну на руду фіксують на цій позиції, його підприємства заплатять до бюджету $87,5 млн, що на $28 млн більше, ніж минулого року.

Екологічний податок – $25 млн

Закон 5600 підвищує податок на шкідливі викиди. Тепер підприємства платитимуть не 10, а 30 грн за тонну викидів СО2. Це принесе до бюджету додатково 2,1 млрд грн. Більшість цих грошей заплатять підприємства, повʼязані з Ахметовим. ДТЕК та Метінвест займають домінуючі позиції. Минулого року компанії заплатили 355 млн грн ($12,9 млн), за новими податковими нормами ця цифра становить 1,06 млрд грн ($38,6 млн). 2022 року підприємства Ахметова заплатять на $25 млн більше.

"Зелена" енергетика – $158 млн

Державне підприємство Гарантований покупець – винен ДТЕК $158 млн. Цього року ДТЕК – єдина компанія, яка не отримала відшкодування за боргом від держави. Компанії Ахметова належить 25% відсотків ринку альтернативної енергії.

Залізниця – $72 млн

У серпні 2021 року Мінінфраструктури підвищило тарифи на перевезення вантажів залізницею. Головна відмінність від попередніх підвищень – це нова формула підрахунку, яка передбачає зближення тарифних класів. У 2021 році тариф на вантажоперевезення першого класу, тобто залізної руди та вугілля, зріс на 8%, а з 2022-го передбачається зростання на 30%. Підвищення тарифу підприємствам Ахметова коштуватиме додаткові $72 млн.

Ще одна норма, яка надалі торкнеться бізнесу олігарха на залізниці, – це списання вагонів. Списувати нові вагони почнуть із наступного року, реформа оновлення парку Укрзалізниці розрахована на 10 років. Усього компанії олігарха можуть втратити 8000 вагонів до 2032 року.

Медіа – $600 млн

Ахметов має всі шанси потрапити до списку олігархів, який Рада нацбезпеки має опублікувати в травні 2022 року. Один із способів уникнути небажаного статусу – це продати медіа-активи.Ахметов володіє медіа-холдингом Медіа Група Україна. Медіа-експерти оцінюють його від $500 до $700 млн.


"Диявол криється в деталях": У Кремлі зробили нову заяву про меморандум з Україною щодо "врегулювання війни"

вівторок, 20 травень 2025, 9:57

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що термінів підготовки меморандуму про мир та припинення вогню "немає і бути не може". Про це пише ТАСС, передають Патріоти України. "Термінів немає і бути не може. Зрозуміло, що всі хочуть це зробити максимально шви...

Європейських лідерів приголомшила розповідь Трампа: У FT розкрили, чи можуть США посилити тиск на РФ

вівторок, 20 травень 2025, 9:55

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, очевидно, не готовий до подальшого тиску на президента РФ Володимира Путіна задля припинення війни Росії проти України. До такого висновку дійшли європейські лідери, які мали розмову з Трампом після йо...