Україна використовує десятки вітчизняних систем зі штучним інтелектом для своїх безпілотників. Це необхідно для того, щоб вони могли досягати цілей на полі бою без пілотування, передають Патріоти України.
Як пише Reuters, системи, які використовують штучний інтелект, дозволяють безпілотникам виявляти цілі або долітати до них в районах, які захищених потужним РЕБ.
Видання зазначає, що перехід до використання штучного інтелекту є важливим новим фронтом у технологічній гонці, яка розгорнулася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Варто зауважити, що автоматизовані безпілотники мають високий попит серед військових, які шукають способи протистояти РЕБ.
У липні український чиновник повідомив агентству Reuters, що ефективність ураження цілей більшістю апаратів з видом від першої особи впала до 30%-50%, тоді як для нових пілотів цей показник може становити лише 10%, і що основною проблемою є глушіння сигналу.
За словами джерела видання, безпілотники з видом від першої особи, керовані ШІ, можуть досягти показника влучання близько 80%.
Україна також використовує безпілотники-перехоплювачі, щоб знищити величезну кількість російських безпілотників з камерами, які допомагають наносити артилерійські та ракетні удари по українських цілях в тилу.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, повноваження якої закінчилися в грудні минулого року, намагалася переконати уряд позбавити експрезидента Михайла Саакашвілі від ув'язнення. Вона заявила про це 23 травня в інтерв'ю телеканалу Formula, яке цитують ...
Стартувалр виробництво нового ударного БПЛА "Батяр", розробленого українською компанією DeepStrikeTech. Дрон візуально нагадує іранський Shahed та здатен долати відстань у понад 800 км, передають Патріоти України з посиланням на "Мілітарний". . Зазна...