На зорі свого президентства Володимир Путін прагнув налагодити партнерські відносини із Заходом, зокрема з НАТО. Однак лідери Альянсу відкинули "пропозицію дружби", що спровокувало протистояння Кремля з усім блоком НАТО. Майже через 30 років Путін називає Північноатлантичний альянс одним з головних супротивників РФ і прагне не допустити появи військових баз НАТО біля кордонів Росії. Методи використовують різні, але, як правило, дуже затратні для бюджету всієї РФ.
Проте Україна після зміни влади з лояльного до Кремля Віктора Януковича на прозахідного Петра Порошенка змогла піднести "сюрприз" країні-агресору і відмовилася від дрейфу в бік Сходу, закріпивши в Конституції рух в бік ЄС і НАТО. Володимир Путін серйозно роздратований. Від напівнатяків він давно перейшов до прямих погроз і всіма силами намагається утримати ситуацію під контролем. Нещодавно він заявив, що поява військових баз НАТО в Україні буде за межею деяких "червоних ліній", про які він вже попереджав.
Міністр закордонних справ України в 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що не тільки слова господаря Кремля, але і глави російської дипломатії демонструють величезний розрив у світогляді Заходу і Росії: "Виступ і прес-конференція Лаврова на Генасамблеї ООН ще раз показали, що Росія дійсно живе паралельно з іншим світом. Як на мене, це добре, тому що чим більше відрив від реальності, тим болючіше, коли буде зустріч з нею. СРСР від цього розвалився. Така ж доля і у путінській Росії".
Гучні публічні заяви останніх днів щодо 30-денного припинення вогню і прямих переговорів між державними лідерами України та Росії можуть бути лише верхівкою інтенсивних закулісних переговорів, які ведуться просто зараз. Не виключено, що найближчі дні с...
Є два сценарії подальшого розвитку війни в Україні. Перший – перемир’я, під час якого країна-агресорка Росія лише набереться сил, компенсує втрати, відновить свою боєздатність і через рік зможе почати бойові дії ширшого масштабу; другий – перемир’я не ...