На зорі свого президентства Володимир Путін прагнув налагодити партнерські відносини із Заходом, зокрема з НАТО. Однак лідери Альянсу відкинули "пропозицію дружби", що спровокувало протистояння Кремля з усім блоком НАТО. Майже через 30 років Путін називає Північноатлантичний альянс одним з головних супротивників РФ і прагне не допустити появи військових баз НАТО біля кордонів Росії. Методи використовують різні, але, як правило, дуже затратні для бюджету всієї РФ.
Проте Україна після зміни влади з лояльного до Кремля Віктора Януковича на прозахідного Петра Порошенка змогла піднести "сюрприз" країні-агресору і відмовилася від дрейфу в бік Сходу, закріпивши в Конституції рух в бік ЄС і НАТО. Володимир Путін серйозно роздратований. Від напівнатяків він давно перейшов до прямих погроз і всіма силами намагається утримати ситуацію під контролем. Нещодавно він заявив, що поява військових баз НАТО в Україні буде за межею деяких "червоних ліній", про які він вже попереджав.
Міністр закордонних справ України в 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що не тільки слова господаря Кремля, але і глави російської дипломатії демонструють величезний розрив у світогляді Заходу і Росії: "Виступ і прес-конференція Лаврова на Генасамблеї ООН ще раз показали, що Росія дійсно живе паралельно з іншим світом. Як на мене, це добре, тому що чим більше відрив від реальності, тим болючіше, коли буде зустріч з нею. СРСР від цього розвалився. Така ж доля і у путінській Росії".
Російські загарбники в тимчасово окупованому Криму посилюють морські інженерні загородження у Балаклавській бухті для захисту від ДРГ, а також використовують стару базу підводних човнів для військових цілей. Про це інформує партизанський рух "Атеш", пе...
За кілька годин до інавгурації президента США Дональда Трампа кремлівський очільник Володимир Путін провів "незвичайну" нараду із постійними членами Ради безпеки Росії. Про це передає "Агентство.Новости", передають Патріоти України. "Незвичайною" нарад...