Лише в останні дні США і Росія обмінялися грубими словами про втручання один одного у справи Венесуели. Москва підтримує диктатора Ніколаса Мадуро в той час, як Вашингтон став на бік лідера опозиції Хуана Гуайдо. Останнього американський й інші демократичні уряди визнали тимчасовим президентом.
Видання перелічує чотирьох зовнішніх гравців, які втручаються у справи Венесуали, а також причини, чому вони так роблять.
Росія вклада мільярди доларів у Венесуелу і енергетичні угоди з нею. Кремль хоче або захистити ці активи, або використати їх для впливу на новий уряд, який потенційно може прийти після повалення режиму Мадуро. Але крім цього Росія принципово виступає проти будь-якої зміни режимів, які підтримують США. У Венесуелі вона бачить такий же шанс ускладнити ситуацію, як і в Сирії, де Вашингтон не проявляв рішучості. Росія вже відправила своїх солдатів у Венесуелу. Зрештою, їй не обов'язково, щоб Мадуро лишився на посаді президента. Головне, щоб Кремль мав вирішальне слово у тому, що станеться далі.
Куба підтримує режим в Каракасі, перш за все, з ідеологічних причин, але не лише. Є й цілком прагматичні. Безкоштовні поставки венесуельської нафти лишаються важливими для підтримки життєдіяльності кубинської економіки. За це Куба роками відправляла у Венесуелу лікарів, вчителів і агентів розвідки для підтримки соціалістичних поплічників у Каракасі. Якщо режим Мадуро впаде, поставки нафти припиняться. І "острів свободи" теж опиниться в скрутному становищі.
У США стара школа бійців Холодної війни на зразок радника президента з питань національної безпеки Джона Болтона бачать шанс повалити велику соціалістичну силу і таким чином натиснути на Кубу і Нікарагуа. Останні дуже залежать від венесуельської нафти. Але є й внутрішньополітичний вимір. Дональд Трамп хоче зберегти голоси консервативних кубинських і венесуельських виборців у Флориді. Цей штат може зіграти вирішальну роль у його переобранні на другий термін в 2020 році.
Китай же у цій ситуації прагне зберегти свої гроші. Десятиліття тому Венесуела була найбільшим у Південній Америці одержувачем китайського фінансування й інвестицій. Але Пекін в останні роки припинив вкладати у Каракас, оскільки політичні підходи Мадуро підірвали економітку і нашкодили видобутку нафти, в який китайський уряд найбільше інвестував. Пекін досі підтримує Мадуро у тому, що називає незаконною спробою Вашингтона повалити його режим. Але Китай також підтримує відносини з Гуайдо, який напряму просив китайську сторону про підтримку. Китай хоче гарантій, що позичені ним гроші повернуться. Він хоче вести прагматичний бізнес з будь-ким, хто очолить Венесуелу.
Головне управління розвідки Міноборони заявило про знищення бронеавтомобіля "Тигр" з "кадировцями" у тимчасово окупованому Мелітополі, передають Патріоти України. "3 квітня на околиці тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області вибухнув броньо...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...