У той час, як в Україні суд зобов'язав ДБР відкрити справу через зрив операції із затримання «вагнерівцев», яких Білорусь передала Росії, а розслідувачі з Bellingcat все ще не оприлюднили фільм про провал операції, журналісти CNN розповіли про роль, яку в цій історії зіграли США, зазначають Патріоти України.
Так, CNN стверджує, що офіційний Вашингтон надавав Україні технічну і фінансову допомогу, і що українських фахівців консультували у Пентагоні. Нагадаємо, що історія із затриманням в Білорусі 32 осіб з досвідом участі у бойових діях, у тому числі й на Донбасі, сталася влітку минулого року. У санаторії під Мінськом білоруські силовики затримали групу, яка чекала на літак для вильоту за кордон, де їм запропонували працевлаштування. Серед них були бойовики, які потрапили у бази даних «Миротворця».
Виявилося, що їх підбирав, пропонуючи роботу, український розвідник, дізнаючися від співрозмовників про їхню участь у бойових діях на Донбасі. Зокрема, про причетність до авіакатастрофи військово-транспортного Ілу, під час якої загинув екіпаж літака та 50 воїнів-десантників. Однак невдовзі після затримання бойовиків ПВК Вагнера передали Росії. В Україні заговорили про провал операції, над якою працювали фахівці кількох країн. Звучала версія, що це сталося через витік інформації з кіл, близьких до вищого керівництва держави. Втім, керівництво спочатку заперечувало сам факт проведення операції.
У матеріалі наводяться слова президента України Володимира Зеленського, який спілкувався з Олександром Лукашенком і висловлював надію на те, що «всі підозрювані у терористичній діяльності на території України будуть передані українській стороні для судового переслідування відповідно до чинних міжнародно-правових документів». Відзначається, що за кілька днів це прохання було відхилене, а вже за тиждень після дзвінка Зеленського Лукашенку затриманих передали РФ.
«Я розумію, що ідея цієї операції була ідеєю, скажімо, інших країн, а не України», — говорив тоді Зеленський в одному з інтерв'ю. Втім, сюжет телеканалу не дає точну відповідь на запитання про те, чи брали США участь в підготовці операції, чи ні. Так, один з американських високопосадовців, на якого посилаються журналісти, заявив, що у Вашингтоні знали про операцію, проте участі в ній не брали, всупереч заявам колишніх співробітників української розвідки.
Вранці 22 лютого російські війська скинули на Костянтинівку сім авіабомб "ФАБ-250". Багатоквартирний будинок зазнав серйозних пошкоджень: зруйновані квартири з 1 по 5 поверхи, також постраждали приватні будинки. Про це повідомила Національна поліція Ук...
Словацький премʼєр-міністр Роберт Фіцо у виступі на заході американських консерваторів CPAC у пʼятницю, 21 лютого, фактично виправдав російську агресію проти України та звинуватив Володимира Зеленського в небажанні "проводити вибори", передають Патріот...