73% українців прихильно ставляться до ідеї, щоб їхня держава мала свою ядерну зброю, не підтримують таке 20% та ще 7% не визначились з цього питання, передають Патріоти України з посиланням на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 2-17 грудня
Водночас соціологи зазначають, що підтримка ідеї відновлення ядерної зброї знижується, якщо вказати певні умови. "Якщо ж ми говоримо про втрату підтримки і санкції від Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зросте до 44% (і решта 10% мають невизначені погляди)".
Інфографіка КМІС
Деталі: Проте якщо Україна матиме достатньо ресурсів, щоб протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були би піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали би рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію – 33%.
Соціологи акцентують, що у всіх регіонах більшість – від 61% на Сході до 77% на Заході – у цілому прихильні до відновлення ядерної зброї.
Інфографіка КМІС
Також КМІС зазначає, що довіра до НАТО не суперечить бажанню відновити ядерну зброю.
"Навіть більше, якщо говорити про в цілому бажання відновити ядерну зброю, найбільше цього прагнуть ті, хто довіряє НАТО", – зазначили соціологи.
Інфографіка КМІС
Для довідки. У 1994 році Україна остаточно відмовилися від ядерної зброї та підписала сумнозвісний Будапештський меморандум. За даними КМІС, у середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без’ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Решта 20% мали невизначені погляди.
Восени 1994 року соціологи ставили запитання в трохи іншому формулюванні, але однак 29% виступали за збереження ядерної зброї, 42% підтримували вивезення ядерної зброї з території України, а 29% мали невизначені погляди.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...