Ставки вкрай високі: Мельник пояснив, як має діяти Україна на тлі заяв Трампа, і вказав на великий виклик

Президент США Дональд Трамп продовжує озвучувати тривожні сигнали щодо України. Зокрема — натяки на можливе визнання анексії Криму Росією, передають Патріоти України.

У таких умовах Київ має діяти максимально обережно, але рішуче. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник.

На його думку, українська влада має готуватися до найгіршого сценарію. "Найперше, що має зробити українська державна влада, – це виходити з найгіршого сценарію. З того, що Трамп реалізує свої найгірші заяви, тобто визнання у якійсь формі, юридичній чи політичній, права Росії на анексію Криму, на анексію українських територій", – сказав він.

Проте навіть у цьому випадку реакція Києва не повинна бути емоційною чи спонтанною. Мельник наголошує: США – це не умовна Білорусь чи Нікарагуа. Стандартні дипломатичні кроки можуть обернутися проти нас. Тут важливо не мовчати, але й не перегнути палицю – щоб не втратити навіть тих союзників, які ще залишилися.

"Не можна мовчати, але реакція має бути надзвичайно виваженою. Ми вже й так маємо в особі адміністрації США не партнера, але найстрашніше було б, якби ми своїми необережними діями та заявами перетворили США на де-факто союзника Росії та противника України. Тут надзвичайно тонка межа. І, відверто кажучи, тут має бути мистецтво дипломатії, і я не беруся давати якісь поради", – сказав експерт.

Він додав, що ключове для України зараз – збереження підтримки міжнародної коаліції. Постійні консультації з союзниками, спільна позиція щодо війни, і особливо – спільне бачення, як працювати з нинішньою адміністрацією США.

"Єдине, що вагомо у цій ситуації, – для України критично важливо зберегти союзників. Вирішуючи це завдання, мають бути постійні консультації з нашими партнерами, має бути спільна позиція як щодо врегулювання конфлікту загалом, так і щодо того, як надалі розбудовувати відносини із США", – пояснив Мельник.

Крім того, він також звернувся до українців, зазначивши, що ця ситуація не менш критична, ніж зима 2022 року. Багато хто вже втомився від новин війни, але розслаблятися рано.

"Що стосується українського суспільства, то, мені здається, ця ситуація за своєю критичністю подібна до тієї, яка була напередодні широкомасштабного вторгнення РФ. Громадяни, які вже відчули, що війна їх не стосується, і всі ми, мабуть, маємо замислитися над тим, що навіть найгірші часи ще не позаду..." – резюмував експерт.

"Завжди були люди, які поділяли наші цінності": Путін заявив, що серед "учасників СВО" є французи (відео)

середа, 30 квітень 2025, 20:22

Російський диктатор Володимир Путін під час просвітницького марафону "Знання. Перші" заявив школярам, що нібито на війні в Україні воюють громадяни Франції. Відповідну цитату Путіна поширили пропагандистські росЗМІ, передають Патріоти України. Примітно...

Особлива гра: Трамп створює собі привід залишити Україну, - FT

середа, 30 квітень 2025, 18:44

Чиновники в Україні та Європі побоюються, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп перебуває на межі виходу з переговорного процесу щодо війни. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України. Співрозмовники видання стверджують, що ...