Сценаріїв є кілька: Контрнаступ ЗСУ може змусити Росію шукати шлях до закінчення війни, - Bloomberg

Контрнаступ ЗСУ може змусити Росію шукати шлях до закінчення війни, – Bloomberg

Те, наскільки вдалим буде контрнаступ, до якого готується Україна, визначить результати російсько-української війни. Якщо Силам оборони України вдасться повторити прорив на кшталт деокупації Харківщини восени минулого року, Росія змушена буде шукати способів завершити війну, адже нарешті усвідомить, що їй Україну не перемогти, передають Патріоти України.

Якщо ж контрнаступ українських сил нагадуватиме тупцяння росіян під Бахмутом, західні партнери можуть розпочати тиск на Київ з вимогою шукати дипломатичного рішення замість деокупації своєї землі воєнним шляхом. Про це у авторській колонці пише оглядач Bloomberg Марк Чемпіон.

Він нагадав, що за період з грудня 2022-го по травень 2023 року західні партнери передали Україні зброї на суму понад 30 мільярдів доларів. Ця сума перевищує річні закупівлі усіх країн-членів НАТО, окрім США. І цю підтримку західні партнери передають Києву в очікуванні майбутнього контрнаступу, який або змусить Росію завершити війну, або продемонструє, що жодна зі сторін не має достатньої вогневої потужності, аби отримати перевагу.

При цьому українській армії необхідно домогтися успіху і провести складну операцію без переваги у повітрі, на що здатні мало армій у світі.

На думку оглядача, успіх українського контрнаступу може підштовхнути Росію до пошуку способів завершити війну, або ж призведе до затягування протистояння.

"Прорив ЗСУ на кшталт того, який відбувся торік на Харківщині, підштовхне Росію до усвідомлення, що їй Україну не перемогти й потрібно шукати способів завершити війну. Якщо ж контрнаступ України нагадуватиме тупцяння росіян під Бахмутом, ближче до зими союзники можуть натиснути на Київ із вимогою відмовитися від ідеї якнайшвидше відвоювати свої території й шукати з росіянами дипломатичного рішення", – зазначив Чемпіон.

При цьому він далекий від того, щоб зводити результативність українського контрнаступу виключно до кількості зброї, яку має та чи інша сторона.

"Якою саме буде ситуація, залежить навіть не від кількості зброї, а від кількох факторів, що стосуються військ окупанта й української армії. Наприклад, чи вистачить у Путіна людей для захисту всієї мережі укріплень, яку окупанти встигли набудувати на тимчасово захоплених територіях. Якщо ні, українцям потрібно буде лише прорвати оборону в кількох місцях, а далі буде значно простіше. Інший важливий фактор ― наскільки вдало ЗСУ зможуть проводити комплексні операції", – наголосив оглядач Bloomberg.

Чемпіон також зауважив, що важливим для перемоги України фактором буде не тільки допомога танками чи засобами ППО, а й передача партнерами українській армії техніки та софту, які покращать роботу засобів ППО у зв'язці з іншими військами, а відтак – успішніше завдавати втрат загарбникам.

"Відомо, що США й Німеччина передавали Україні цю неназвану техніку ― якщо її вдасться інтегрувати в українську оборону, вона дозволить швидше виявляти й точніше знищувати ворожі цілі", – зазначив Чемпіон.

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...