Світ жахається зізнанням "високодуховних": Інформатор WADA заявила, що брехня закладена в менталітеті росіян

Російські спортивні чиновники в обмін на 5% заробітку спортсмена не тільки фальсифікували допінг-тести, а й поставляли заборонені речовини.

Інформатори Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Юлія і Віталій Степанови, що ховаються за програмою захисту свідків у США, дали нове інтерв'ю англійському виданню Evening Standard, передають Патріоти України.

Юлія, колишня бігунка на середні дистанції, яка сама приймала допінг у російській системі, однозначно висловилася про спосіб мислення в її країні. "Я не відчуваю себе героєм, просто рада, що сказала правду і більше не тягну вантаж брехні на своїй спині. Не знаю, чи став спорт в Росії більш прозорим. Нелегко поміняти свій менталітет. А менталітет росіян полягає в обмані", – заявила екс-спортсменка.

Юлія і Віталій Степанови

Також Юлія зізналася, що не очікувала такої серйозної реакції на свої заяви, коли їхала з Росії: "Мені здавалося, що ставлення до допінгових питань в світі таке: багато країн шахраюють, і всім наплювати", – сказала дівчина.

У 2013 році Юлія і її чоловік Віталій, написали лист в WADA c описом систематичного застосування допінгу російськими спортсменами, але їх звернення не привернуло тiєї уваги, на яку вони розраховували. Вирішивши посилити доказову базу, Юлія почала таємно записувати розмови з тренерами, спортсменами і лікарями.

У 2014 році відомості Степанових привернули увагу німецького журналіста Хайо Сеппелта. Знятий їм документальний фільм "Секретний допінг: як Росія домагається перемог" вийшов в ефір телекомпанії Das Erste.

У фільмі Степанови стверджували, що російські спортивні чиновники в обмін на 5% заробітку спортсмена не тільки фальсифікували допінг-тести, а й поставляли заборонені речовини. Після демонстрації фільму на німецькому телебаченні вибухнув міжнародний скандал, який мав далекосяжні наслідки як для російської, так і міжнародної федерації легкої атлетики.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: