Як повідомляє портал Naval News, посилаючись на супутникові знімки, одне із пошуково-рятувальних допоміжних кораблів проекту 22870 зі складу Чорноморського флоту РФ на початку липня було зафіксовано в Абхазії у порту Очамчира, передають Патріоти України.
Зазначається, що це перше розгортання кораблів ЧФ РФ саме на цій базі, оскільки до цього російські окупанти тримали в Очамчирі лише патрульні катери берегової оборони ФСБ.
Як припускається у публікації, таким чином переводом цього пошуково-рятувального судна в один із портів на тимчасово окупованій території Грузії росіяни намагались вивести його з-під можливого удару морських дронів Сил оборони України, націленого на базу в порту Новоросійськ.
Як зазначають автори, порт відносно невеликий, але він легко може прийняти кілька більших військових кораблів. таких як десантні кораблі або фрегати. До того ж у радянські часи у Очамчирі була база підводних човнів.
Як зазначають аналітики Defense Express, мова йде про плаводиницю, проектні характеристики якої передбачають повне водозаміщення в 1870 тонн, довжину корпусу в 57 метрів, ширину – в 14 метрів та осадку в 3,2 метра. До цього ж проекту належав "Василий Бех", потоплений ВМСУ біля острова Зміїний у червні 2022 року.
Як зазначають експерти, характеристики судна в цілому відповідають показникам малих ракетних кораблів проектів 21631 "Буян-М", що входять до складу Чорноморського флоту РФ.
"Відповідно, якщо російські окупанти змогли розмістити в Очамчирі крупне пошуково-рятувальне судно, то це означає, що у них є технічна можливість розміщувати у тій же гавані малі ракетні кораблі під "Калібри". Що своєю чергою є симптоматичним сигналом, на який слід звернути окрему увагу", - йдеться у повідомленні.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...