Ситуація непроста: Нестача боєприпасів може змусити українські війська ухвалювати складні рішення, - ISW

Україна потерпає від нестачі боєприпасів, що перешкоджає їй вести ефективну контрбатарейну боротьбу. Це грає на руку російським окупаційним військам, які нині почали встановлювати стаціонарні вогневі позиції на тривалий період часу, не боючись їхнього знищення, передають Патріоти України.

Якщо ситуація не зміниться, а партнери не допоможуть українській армії ліквідувати дефіцит, військовому командуванню може довестися ухвалювати складні рішення. Про це йдеться в новому аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу на розслідування з відкритих джерел, зміст яких зводиться до того, що російські війська отримують вигоду від того, що Україна відчуває нестачу боєприпасів і позбавлена можливості вести ефективну контрбатарейну війну.

Так, розслідувачі зі спільноти Frontelligence Insight 1 лютого констатували, що з кінця 2022 року до початку 2023 року, коли нестача боєприпасів обмежувала українські можливості ведення контрбатарейної війни, росіяни вдавалися до практики встановлення стаціонарних артилерійських вогневих позицій. У січні 2024 року вони повернулися до такої практики.

Українські воїни завдають ударів по російській артилерії, однак засобів для ведення ефективного контрбатарейного вогню їм гостро бракує.

За таких умов, вважають у Frontelligence Insight, росіяни мають змогу практично безперешкодно обстрілювати українські міста та села: українські воїни часто не мають чим їх захистити.

При цьому не завжди у виправленні ситуації можуть допомогти українським воїнам безпілотники. Переважно дальність польоту наявних у військових БпЛА не дозволяє їм долетіти й уразити артилерію ворога, розміщену за 15-24 км від лінії фронту.

Про проблему чудово знають як українські, так і західні посадовці, які останнім часом публічно наголошують на гострій потребі нарощувати поставки боєприпасів для української артилерії. Однак поки підстав для оптимізму щодо швидкого розв'язання проблеми не спостерігається.

"ISW продовжує оцінювати, що нестача артилерії та затримки допомоги Заходу в галузі безпеки створять невизначеність в українських оперативних планах і, ймовірно, спонукатимуть українські сили використовувати зброю, що може змусити українські сили приймати жорсткі рішення щодо пріоритетності певних ділянок фронту над секторами з обмеженою територією, де невдачі завдадуть найменшої шкоди", – спрогнозували в ISW.

Її бізнес спокійно працює в Європі: США зняли санкції з дружини російського олігарха та друга Путіна

середа, 2 квітень 2025, 20:34

США виключили зі свого списку санкцій дружину російського олігарха та друга диктатора Володимира Путіна Бориса Ротенберга (під санкціями з 2014 року) — Карину Ротенберг, на яку записана половина західної нерухомості чоловіка. Про це повідомило управлін...

Вимагає збільшити пенсію: Одіозна ексміністерка Богатирьова судиться з державою

середа, 2 квітень 2025, 19:55

Волинський окружний адміністративний суд узяв до розгляду пенсійну справу ексміністерки охорони здоров’я, 72-річної Раїси Богатирьової, яку раніше не встиг розглянути ліквідований у 2022 році Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК). Про це повідомля...