Глава енергетичного комітету ВР Андрій Герус (СН) і олігарх Ігор Палиця узгоджують позицію щодо тарифів для зеленої енергетики. Відповідний скрин листування глави енергетичного комітету ВР Андрія Геруса (СН) та олігарха Ігоря Палиці на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала нардепка (ЄС) Вікторія Сюмар, зазначають Патріоти України.
"Ні, ну про те, що Ігор Палиця давній партнер Ігоря Коломойського знають всі. Як і про те, що голова енергетичного комітету Герус теж зовсім недалекий від дуже відомого "енергетика" Ігоря Валерійовича. Мені навіть зрозуміло, яку "х*йню тулить Шмигаль"... Одне питання - хто така "пчьолка"?) Міністрів енергетики, схоже, так ще не називали). От думаю: що "благородніше" від крєпких мужланів зі Слуг - сосни чи пчьолки?" - розповіла Сюмар.
У листуванні Герус і Палиця обговорюють тези, які потрібно озвучити в телеефірі.
"Головна - в Україні завеликі тарифи. Треба збити на 50% для сонця та на 40% для вітру, а не ту х..ню, яку тулить Шмигаль та пчьолка", - пише Герус.
"І ще підкресліть, що держава може викупити станції у тих, хто не згоден на такі тарифи - дуже важливо сказати. Хай думають, що держава", - додав він.
Раніше СБУ доповіла про критичну ситуацію в енергетиці: немає грошей для виплат зеленого тарифу, дефіцит 15 мільярдів у 2020-му. У Кабміні заявили, що в Україні почалася найбільша енергокриза за 20 років. Тим часом, Кабмін через балансові обмеження зупиняє 3 енергоблоки АЕС, а 9 - переводить на знижену потужність.
Нагадаємо, держпідприємство "НАЕК "Енергоатом", що є оператором усіх атомних електростанцій України, наприкінці квітня вимушено вивело в резерв енергоблок №3 Рівненської АЕС у зв'язку з прогнозним зростанням виробництва відновлюваної енергії та електроенергії на теплових електростанціях, більшість із яких належить бізнесменові Рінату Ахметову. Оновлений баланс енергосистеми, затверджений Мінекоенерго, передбачає виведення у вимушений простій трьох атомних енергоблоків "Енергоатому". Водночас теплова енергія дорожча, ніж атомна, що позначається на тарифах на електроенергію.
29 квітня відбулося перше засідання Антикризового енергетичного штабу. Для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго затвердило новий енергобаланс і запропонувало низку антикризових заходів.
6 травня в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець заявила, що скорочення виробництва електроенергії на АЕС є тимчасовим вимушеним заходом, пов'язаним з низьким попитом на базову генерацію, вимогою забезпечення операційної безпеки Об'єднаної енергосистеми України та нормами чинного законодавства у сфері відновлюваної енергетики. За її словами, в об'єднаній енергосистемі країни виник суттєвий профіцит базових генеруючих потужностей атомних електростанцій і, навпаки, дефіцит високоманевреної генерації гідроелектростанцій. При цьому генерація працює у збиток і має багатомільярдні борги. Експерти критикують рішення керівництва Міненерго як таке, що захищає інтереси приватних компаній-монополістів за рахунок громадян.
7 травня повідомлялося, що ДБР почало досудове розслідування щодо обмеження виробництва електроенергії атомними електростанціями. Розслідування здійснюється за фактом можливих неправомірних дій посадових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
Зеленський, Макрон і Стармер під час прогулянки Києвом . Президент Франції Емманюель Макрон висловився на підтримку ідеї розгортання іноземних військ в Україні, а також оцінив кількість, про яку може йтися. Про це політик заявив в інтерв'ю Le Parisien...
Найближчими тижнями Британія відправить на передову в Україну новітню версію системи ППО Raven разом із партією дешевих муляжів, включно з фальшивими ракетами з тепловими випромінювачами, що виглядатимуть як справжні, передають Патріоти України з посил...