"Так що не так з цією схемою? Практично все": Трамп зазнає фіаско у спробі реалізувати в Україні план "Земля в обмін на мир", - The Hill

Як пише The Hill, Дональд Трамп в разі своєї перемоги, схоже, планує реалізувати в Україні сценарій "Земля за мир". І хоч лідеру республіканців цей план може здаватися реалістичним та привабливим, він зазнає невдачі на кожному з етапів його реалізації, передають Патріоти України.

"Хто може бути проти угоди "Земля за мир" в Україні? Уявіть собі: українці віддають частину землі, росіяни погоджуються на мир, і всі живуть довго і щасливо. Не дивно, що колишній президент Дональд Трамп каже, що він може зробити це за 24 години. (...) Так що не так з цією схемою? Практично все", – йдеться у публікації.

Як писали ЗМІ із посиланням на оточення Трампа, ймовірно, він збирається шантажувати Україну зупинкою американської допомоги, аби посадити її за стіл переговорів. Але Київ також отримує значну військову допомогу від європейських партнерів, і може протриматися на ній, стверджує The Hill.

Ті ж інсайдери казали, що змусити Росію до участі в переговорах Трамп так само хоче шантажем – погрозами, що Україні навпаки збільшать поставки зброї. Однак сам Трамп створив собі таку репутацію, що в Москві просто не повірять у його готовність допомагати Україні на шкоду Росії й сприймуть погрози як порожній блеф.

Але навіть, якщо кожна сторона погодиться на переговори, аби на тлі опонента не виглядати розпалювачем війни, це не гарантує результативності цих переговорів.

"Починається дискусія "земля в обмін на мир". Обидві сторони запитають: "Скільки якої землі для якого миру?" На це запитання немає простої відповіді. Єдине, що ми можемо сказати з упевненістю, це те, що українці захочуть віддати якомога менше землі за якомога більше миру, тоді як росіяни захочуть зберегти якомога більше землі за якомога менше миру. Може існувати якась теоретична середина, і українців можна спонукати її прийняти. Росіяни схрестять руки та скажуть "ні"", – пише The Hill.

На думку автора публікації, примирити дві сторони на власний розсуд могла б якась зовнішня сила, або арбітр. Росія ніколи не погодиться, аби цим арбітром було НАТО, Україна не погодиться на посередництво Китаю. Про ООН, або, наприклад, Угорщину, смішно говорити.

Єдиний робочий варіант покласти край цій війні – стати на бік однієї з двох воюючих держав, вважає автор публікації. І додає, що перемога України "очевидно була б кращою" з цілого комплексу всім відомих причин.

"Зіткнувшись із цими альтернативами, що б вибрав Трамп? Майбутнє світу може мати значення для нього, але його [віра у власну] геніальність матиме більше значення. На щастя, обидва варіанти штовхають [Трампа] до перемоги України, оскільки програш іншому самопроголошеному генію світу, Володимиру Путіну, був би чимось більшим, ніж могло б витримати его Трампа", – резюмує автор статті.

"Якщо хтось перемагає, значить хтось програє": Портников пояснив ставлення Трампа до Путіна і Зеленського

вівторок, 17 вересень 2024, 0:18

Журналіст Віталій Портников пояснив, чому Трамп не говорить про Україну з точки зору перемоги, а виключно з точки зору закінчення війни. Про це він розповів у етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Він вважає, що в нього гарні стосунк...

Але є "але": Столтенберг визнав, що НАТО могло б не допустити вторгнення РФ до України у 2022 році

понеділок, 16 вересень 2024, 23:49

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс міг би зробити більше для озброєння України, щоб запобігти російському вторгненню у 2022 році Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. "Зараз ми надаємо військові засоби для війн...