За підсумками війни у Нагірному Карабасі Росія продовжуватиме впливати на Вірменію та Азербайджан. Москва не має наміру поступатися Туреччині своїм лідерством на Кавказі і планує впливати на певні процеси. Росіяни спробують не допустити потенційної конкуренції азербайджанської і російської нафти на європейських і східних ринках. Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос в інтерв'ю виданню Апостроф, зазначають Патріоти України.
За його словами, у військовому середовищі стверджують, що Росія у Нагірному Карабасі програла тактично, проте Москва поки що не зазнала поразки у війні за своє панування на Кавказі. Протягом 5 років росіяни будуть присутні у Карабасі і впливати на події. Інтерес Росії полягає у впливі на Баку і Єреван і недопущенні посилення ролі Туреччини.
"Вони намагаються зараз відсторонити Турцію, щоб вона не брала участь у всьому, що стосується введення миротворців. Вже була заява, що і Туреччина розглядає цю можливість. Тому зараз виникає питання про вплив не тільки на Вірменію, а й на Азербайджан", - зазначив Кривонос.
Як вважає чиновник, РФ зацікавлена у впливі на Азербайджан, оскільки республіка є розвиненою з точки зору економіки державою, яка володіє енергетичним потенціалом, і в перспективі може перетворитися на конкурента Москви.
"Азербайджанська нафта - це якраз здатність контролювати цю країну. Їх Нафта зможе витіснити російську з європейського і східного ринків. Ми побачили, що ситуація з падінням цін на нафту дуже сильно вдарила по Російській Федерації. З урахуванням того, що Росія не є високотехнологічною країною, вона заробляє більше на сировині", - сказав він.
Чиновник вважає, що Росія ставить перед собою завдання збереження експорту енергоресурсів до Європи, щоб як і раніше отримувати гроші, які дозволяють існувати державі. У разі відмови від російських газу і нафти РФ дуже швидко припинить своє існування.
"Для неї важливо зберегти свої ринки збуту і в першу чергу - у Європі, тому що Європа є основним споживачем російської нафти і газу. Саме ці гроші дозволяють Росії триматися на плаву. Якщо російські енергоресурси ніхто не буде купувати, то ця країна досить швидко розпадеться", - підкреслив Сергій Кривонос.
Офіцер Головного управління комунікацій Збройних сил України Дмитро Лиховій пригадав події початку повномасштабного вторгнення РФ, зокрема, те, як ворожі танки їхали захоплювати Київ. Про це речник ЗСУ згадав на тлі заяв президента США Дональда Трампа ...
Народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не мають носити піксель. Він звернувся до Кабміну та Міноборони із вимогою, щоб для ТЦК розробили іншу форму. Відповідний документ Г...