Танкових проривів вже не буде: Експерт пояснив, чому класична тактика "померла" в Україні

Танкових проривів вже не буде: експерт пояснив, чому класична тактика "померла" в Україні

Ані Росія, ані Україна не можуть успішно реалізувати тактику танкового штурму на фронті. Рівнинна місцевість і велика кількість дронів у небі роблять неможливим ефект несподіванки, розповів виданню Business Insider експерт з Росії в американському Інституті вивчення війни Райлі Бейлі, передають Патріоти України.

"Багато механізованих маневрених бойових дій на певному рівні ґрунтується на несподіваності на здатності швидко просуватися вперед і застати ворога зненацька. За всіма ознаками, уздовж нинішньої лінії фронту, це насправді неможливо", — сказав він.

Однією з причин є рівнинний ландшафт на сході та півдні України — колонам бронетехніки ніде сховатися. У деяких районах "все рівне, і ви можете побачити будь-кого, хто йде, за кілометри", - сказав Бейлі.

Ще одна причина в тому, що в небі багато дронів. І Росія, і Україна значною мірою покладаються на розвідувальні та ударні дрони, а солдати описують небо, як щільно нафаршироване дронами під час деяких боїв. Розвідувальні безпілотники надають дані для наведення артилерії, а ударні дрони можуть і самі нищити ворожу бронетехніку.

Саме тому, за словами експерта, і Росія, і Україна зазнали втрат при спробах застосувати колони танків та іншої бронетехніки. Але показово, що Україна швидко відмовилася від цієї дороговартісної та малоефективної тактики, тоді як Росія неодноразово повторювала танкові штурми, зазнаючи великих втрат.

"Відсутність будь-яких проривів транспортних засобів і танків, а також труднощі, які обидві сторони мають, намагаючись застати зненацька одна одну, сприяли жорсткому характеру битви, коли жодна зі сторін не робить великих проривів", – пояснює експерт.

"Кєдр", а не "Орешник": Українські розвідники розповіли подробиці про нову балістику Путіна

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:02

Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...