Тепер конфлікт не лише з Польщею: Україну звинуватили в порушенні ліцензування зерна - список компаній передадуть

Болгарія повідомить Україну про порушення деякими компаніями режиму ліцензування, запровадженого українською стороною на експорт насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці, передають Патріоти України.

Таку заяву зробив міністр сільського господарства та продовольства Болгарії Кіріл Ватев під час онлайн-зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським. Як повідомляється на офіційному сайті Мінсільгоспу Болгарії, назви компаній, які порушили ліцензійний режим, будуть офіційно надіслані в Україну.

При цьому він наголосив, що Болгарія надає максимальну допомогу транзиту української продукції, і додав, що режим ліцензування працює дуже добре і його не слід змінювати.

Міністр Ватев також вказав на свою реакцію на рішення українського уряду та оголошення на сайті Міністерства економіки України про полегшення ліцензійного режиму. Він підкреслив, що Міністерство сільського господарства і продовольства Болгарії захищає інтереси болгарських фермерів.

Міністри також обговорили оперативні дані щодо експорту з України круп, сухого молока, меду та соняшникової олії.

Зі свого боку, міністр агрополітики України нагадав, що за рішенням українського уряду компанії, які здійснюють перерваний транзит, втратять право на експорт на шість місяців.

Аграрні міністри Болгарії та України домовилися про продовження обміну даними щодо торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Раніше повідомлялося, що 15 вересня 2023 року парламент Болгарії підтримав зняття заборони на імпорт зернових з України з 15 вересня.

18 вересня 2023 року фермери в Болгарії почали протести по всій країні через рішення парламенту розблокувати імпорт сільськогосподарських продуктів з України.

30 вересня Міністерство сільського господарства і землеробства Болгарії повідомило, що країна до кінця листопада заборонила ввезення соняшнику з України.

Після цього періоду діятиме режим ліцензування експорту соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку, згідно з узгодженим планом між Україною та Європейською комісією, повідомляє болгарське міністерство.

Зі свого боку, міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що Болгарія не має заперечень щодо експорту інших трьох культур.

Розгром ворога під Новомихайлівкою був феєричним: Як БТРи окупантів злітали в повітря (відео)

вівторок, 16 квітень 2024, 7:56

Десантники 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ показали чергове відображення російського штурму в районі Новомихайлівки, передають Патріоти України. На кадрах показано невдалу спробу росіян здійснити швидкий штурм позицій українських захисників...

Готують наступ? Росія створила нове угруповання військ - де воно діє

вівторок, 16 квітень 2024, 7:49

Окупаційні війська Росії створили нове угруповання "Сєвєр", яке вже виконує бойові завдання на Бєлгородському напрямку. Вперше про "Сєвєр" згадали у зведенні Міноборони РФ 14 квітня, передають Патріоти України. "Інформаційний спротив" повідомив, що угр...