Болгарія повідомить Україну про порушення деякими компаніями режиму ліцензування, запровадженого українською стороною на експорт насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці, передають Патріоти України.
Таку заяву зробив міністр сільського господарства та продовольства Болгарії Кіріл Ватев під час онлайн-зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським. Як повідомляється на офіційному сайті Мінсільгоспу Болгарії, назви компаній, які порушили ліцензійний режим, будуть офіційно надіслані в Україну.
При цьому він наголосив, що Болгарія надає максимальну допомогу транзиту української продукції, і додав, що режим ліцензування працює дуже добре і його не слід змінювати.
Міністр Ватев також вказав на свою реакцію на рішення українського уряду та оголошення на сайті Міністерства економіки України про полегшення ліцензійного режиму. Він підкреслив, що Міністерство сільського господарства і продовольства Болгарії захищає інтереси болгарських фермерів.
Міністри також обговорили оперативні дані щодо експорту з України круп, сухого молока, меду та соняшникової олії.
Зі свого боку, міністр агрополітики України нагадав, що за рішенням українського уряду компанії, які здійснюють перерваний транзит, втратять право на експорт на шість місяців.
Аграрні міністри Болгарії та України домовилися про продовження обміну даними щодо торгівлі сільськогосподарською продукцією.
Раніше повідомлялося, що 15 вересня 2023 року парламент Болгарії підтримав зняття заборони на імпорт зернових з України з 15 вересня.
18 вересня 2023 року фермери в Болгарії почали протести по всій країні через рішення парламенту розблокувати імпорт сільськогосподарських продуктів з України.
30 вересня Міністерство сільського господарства і землеробства Болгарії повідомило, що країна до кінця листопада заборонила ввезення соняшнику з України.
Після цього періоду діятиме режим ліцензування експорту соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку, згідно з узгодженим планом між Україною та Європейською комісією, повідомляє болгарське міністерство.
Зі свого боку, міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що Болгарія не має заперечень щодо експорту інших трьох культур.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...