"Ті, хто вдають Путіна, в Україні живуть не довго, або Успіх Зеленського ставить перед Кремлем неприємні питання", - Die Presse

Володимир Зеленський

На пострадянському просторі президент України Володимир Зеленський сприймається як уособлення оновлення. Чого не скажеш про президента Росії Володимира Путіна. "Тут - пошуки змін, там - авторитарний принцип стабільності: політичні процеси в Україні та Росії йдуть протилежними шляхами", - пише австрійське видання Die Presse, повідомляють Патріоти України.

На пострадянському просторі президент України Володимир Зеленський сприймається як уособлення оновлення. Це не дивно, враховуючи те, що в інших країнах при владі довгий час стоять старіючі директори колгоспів і колишні офіцери КДБ, – зазначає журналістка Ютта Зоммербауер. – Те, що в Україні раз на кілька років природнім шляхом змінюються президенти, в тій же Росії та Білорусі стало незбагненним. Але, власне, чому? Це питання ставлять все більше людей.

"У Росії люди Володимира Путіна роками правлять завдяки мантрі, яка полягає в тому, що лише стабільність може сприяти розвитку країни. В Україні з часів проголошення незалежності в 1991 році все якраз навпаки: там чарівним словом є "зміни", навіть якщо вони даються дорогою ціною", – йдеться у статті.

Ця логіка допомогла й Зеленському прийти до влади, однак рішення про це прийняли виборці, а не хтось замість них. У Росії, у свою чергу, все влаштовано інакше. За мантрою стабільності не складно розпізнати авторитаризм. У політичних процессах тут іде не чесна, а брудна гра. Це можна спостерігати зараз на прикладі муніципальних виборів у Москві, в яких не дають можливості брати участь демократичній опозиції, – зауважує Зоммербауер.

Кремлівська еліта, яка різко втрачає популярність серед населення, діє за перевіреним сценарієм і воліла б усунути будь-який критичний голос. А причин для критики достатньо: економічний застій, менталітет самообслуговування еліт, скорочення в соціальній сфері та освіті. У "керованої демократії" Росії все більше труднощів з керуванням" додають у виданні.

У путінській системі політики несуть відповідальність перед можновладцями, а не перед виборцями... Якщо хтось іде у відставку, то тільки тому, що про це розпорядилися нагорі, – зазначає журналістка.

"Не застрахований від пострадянських спокус і Володимир Зеленський: ні від авторитарних поривів і політтехнологічних фокусів, ні від кумівських обіцянок і бажання гарантовано усунути реальних чи уявних суперників. Погляд на долю його попередника Віктора Януковича може вберегти його від великих помилок: ті, хто вдають Путіна, в Україні живуть не довго", – пише Die Presse.


Зруйновано будинок в Деснянському районі та автівки: Кличко повідомив про наслідки нічної атаки росіян на столицю

вівторок, 29 квітень 2025, 7:23

Внаслідок падіння уламків ворожих дронів у Деснянському районі згорів триповерховий будинок і автівки. Про це у вівторок, 29 квітня, повідомив мер Києва Віталій Кличко, передають Патріоти України. "Виклик медиків у Деснянський район. Попередньо - горит...

"Після Риму зʼявилися певні оптимістичні сподівання": Денисенко пояснив, чого чекати Україні

вівторок, 29 квітень 2025, 6:30

У російському інформпросторі різко посилилася антитрампівська риторика. Поки від різного рівня експертів та політологів. І це на фоні заяви Путіна про те, що він ніби то готовий до прямих переговорів з Україною без будь-яких попередніх умов. Про це у Ф...