Трамп підвищує ставки: США оголосили, що 13 квітня розпочинають морську блокаду Ірану і беруть Ормузську протоку під свій контроль

Операція включатиме обмеження для всіх суден, що прямують до іранських морських портів або виходять із них, від Перської затоки до Аравійського моря включно.

Сполучені Штати Америки готуються розпочати морську блокаду Ормузької протоки в понеділок. Про це в неділю, 12 квітня, повідомляє Центральне командування США (CENTCOM) у соціальній мережі X, передають Патріоти України.

Блокада стартує 13 квітня о 10:00 за східноамериканським часом (17:00 за Києвом) відповідно до указу президента США. У заяві зазначається, що обмеження поширюватимуться на всі судна незалежно від їхньої країни походження, якщо вони здійснюють рейси до іранських портів або залишають їх. Це включає всі порти в Аравійській і Оманській затоках.

Водночас свобода судноплавства залишиться незмінною для кораблів, що проходять через Ормузьку протоку до неіранських портів або з них.

"Додаткова інформація буде надана комерційним морякам шляхом офіційного повідомлення до початку блокади. Усім морякам рекомендується стежити за трансляціями "Повідомлення морякам" та зв'язуватися з військово-морськими силами США на каналі 16 міжмісткового зв'язку під час операцій у районах Оманської затоки та Ормузької протоки", - заявили у командуванні.

Раніше президент Дональд Трамп оголосив про намір здійснити блокаду попри те, що Сполучені Штати вели переговори з Іраном.

Нагадаємо, напередодні в Ірані заявили, що не відмовляться від контролю над Ормузькою протокою. Згодом стало відомо, що два американські есмінці з керованими ракетами на борту почали розмінування Ормузької протоки.

Щось готується? Росія облаштовує бази для понад 100 тис. військових біля кордонів Європи

четвер, 11 червень 2026, 12:40

Спільне розслідування медіа країн Північної Європи та Балтії виявило, що Росія активно розбудовує військову інфраструктуру поблизу кордонів із країнами НАТО, що потенційно дозволить розмістити там понад 100 тисяч військовослужбовців, передають Патріоти...

Тривожний сигнал для Москви: Набір контрактників упав до мінімуму за три роки

четвер, 11 червень 2026, 10:59

Кампанія Росії з вербування військовослужбовців за контрактом демонструє ознаки серйозного напруження на тлі великих втрат у війні проти України та постійного зростання витрат на залучення нових бійців. Про це йдеться у новому звіті американського анал...