Як зазначає СNN, 63-річний Тун переміг після другого раунду виборів лідера республіканців у Сенаті, отримавши 29 голосів, тоді як Джон Корнін із Техасу отримав 24 голоси. Сенатор від штату Флорида Рік Скотт, якому віддавали перевагу прихильники Дональда Трампа, вибув у першому турі, набравши 13 голосів, передають Патріоти України. Тун офіційно стане лідером більшості 3 січня, коли новий Сенат складе присягу.
У своєму першому виступі перед пресою після обрання в середу він зазначив, що для США та Сенату починається «новий день».
«Американський народ голосно відкинув невдалу політику Байдена, Гарріс та Шумера. Наша республіканська команда згуртована. Ми раді повернути більшість і працювати з нашими колегами в Палаті представників, щоб втілити в життя порядок денний обраного президента Трампа», – сказав Тун.
У Сенаті, що має 100 членів, республіканці на виборах отримали 53 місця.
Тун зазначив, що республіканці мають «мандат від американського народу».
«Мандат не лише навести порядок у безладі, залишеному програмою Байдена, Гарріс та Шумера, але й виконати пріоритети президента Трампа. Ми подбаємо про те, щоб президент і його команда мали інструменти та підтримку, необхідні для забезпечення дотримання законів щодо безпеки кордонів і усунення насильницьких злочинців, які сіють хаос у кожному з наших штатів. Ми працюватимемо над тим, щоб знову зробити Америку процвітаючою, оптимізувавши бюрократичну машину та скасувавши дорогі правила Байдена-Гарріс».
Також, зазначив Тун, республіканці працюватимуть над відновленням американського енергетичного домінування, що «знизить витрати та зміцнить національну безпеку».
Від початку повномасштабної війни Росії проти України Джон Тун висловлював свою підтримку Києву.
Так, у травні 2022 у своєму виступі в Сенаті він заявив, що США мають «продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі за свободу», а також визнав «величезні досягнення України в успішному протистоянні російській агресії в її боротьбі за свободу».
Він наголошував, як ідеться на його вебсайті, що «український народ не може витримати цю війну без військової підтримки Сполучених Штатів та інших вільних країн», і закликав європейських партнерів зробити «значні внески, щоб допомогти Україні отримати найсильнішу позицію для перемоги у війні».
У травні 2022 року, коли Росія блокувала вивіз українського зерна до країн Африки та Азії, Джон Тун брав участь у презентації в Сенаті США двопартійної резолюції, яка засуджувала використання голоду як зброї війни в Україні та інших країнах.
«Голод не повинен ставати зброєю війни, – заявляв тоді Джон Тун. – Сполучені Штати та їхні партнери мають працювати разом, щоб відновити глобальну стабільність і притягнути окремих осіб та уряди до відповідальності за конфлікти, які призводять до глобального голоду і ставлять під загрозу продовольчу безпеку».
«Я думаю, що більшість людей у цій країні усвідомлюють, що це важливо, щоб Україна дала відсіч Росії», – казав Тун у березні 2023 року.
Навесні 2024 року він також тиснув на Палату представників для ухвалення законопроєкту про допомогу Україні.
Україна повинна мати сильну позицію на переговорах з Росією. В іншому випадку такі переговори будуть програшними для України, передають Патріоти України з посиланням на президента України Володимира Зеленського в інтерв'ю Українському радіо. "За умов, ...
Російські війська відновили наступальні дії в районі підконтрольних Україні територій Курської області. Про це повідомив голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко в Telegram, передають Патріоти України. «Ворог знову проводить наступальні ді...