Німеччина виступила з ініціативою щодо зміцнення протиповітряної оборони України. Так, нещодавно міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попросив свою швейцарську колегу Віолу Амхерд поставити Києву систему Patriot.
Однак переговори явно не привели ні до яких результатів. Будучи нейтральною державою, Швейцарія не передає воюючим сторонам військові матеріали - навіть Україні.
Берлін кілька разів намагався переконати Берн дозволити передачу Україні боєприпасів для зенітного танка Gepard. Однак федеральний уряд не зміг дозволити реекспорт цих боєприпасів швейцарського виробництва, за що Швейцарія зазнала різкої критики.
Цілком можна було б організувати своєрідну кільцеву торгівлю із західними країнами за зразком торгівлі танками Leopard. Минулого року Швейцарія погодилася на продаж 25 бойових танків Leopard 2 німецькому виробнику - за умови, що їх не буде відправлено в Україну. Танки покликані заповнити прогалини, що виникли в країнах НАТО і ЄС через те, що вони передали танки Києву.
За даними видання, Швейцарія майже нічого не може запропонувати в галузі протиповітряної оборони, навіть для обміну кільцями. Замовлені американські системи Patriot будуть поставлені не раніше 2026 року. Однак Україні ця зброя потрібна вже зараз.
Російські окупанти не припиняють обстрілювати Україну, змушуючи українських дипломатів стукати у двері союзників із проханням про допомогу.
Особливо Київ просить надати системи протиповітряної оборони, здатні протистояти навіть балістичним ракетам.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...