Західна артилерія, що вже почала надходити в Україну, змінить хід війни з Росією, підкріпивши ЗСУ далекобійною зброєю. Це надасть Україні більше переваг на полі бою. Про це повідомляє видання The Washington Post. Відповідний прогноз дали американські військові аналітики. передають Патріоти України.
Наразі російські та українські війська ведуть перестрілки, часто використовуючи однакові артилерійські системи – деякі ще з радянських часів. Введення ж у війну різних західних артилерійських знарядь прискорить тактичні зрушення обох сторін під час так званої контрбатарейної війни, коли збройні сили шукають і відстежують артилерію противника, визначають її місцезнаходження, а потім атакують. Україна таким чином отримає суттєві переваги на полі бою.
Міністр оборони США Ллойд Остін, виступаючи разом зі своїм канадським колегою в Пентагоні в четвер, 28 квітня, сказав, що далекобійна артилерія стане "вирішальною" на наступному етапі війни в Україні. Очікується, що адміністрація Байдена, яка разом з Канадою навчає невелику кількість українських військових керувати десятками 155-мм гаубиць, найближчими днями схвалить передачу Україні ще більшої кількості артилерії.
Американські та канадські гаубиці, які прямують в Україну, буксируються на причепах, а ті, які обіцяла Франція — системи, відомі як самохідні гаубиці "Цезар", — стріляють такими ж 155-мм снарядами, але із задньої частини шасі вантажівки.
Після того, як артилерійський підрозділ атакує супротивника, йому потрібно продовжувати рух. "Як тільки ви вступаєте в контрбатарейну бійку, треба і стріляти, і переміщуватися", — пояснив генерал морської піхоти США у відставці та колишній офіцер артилерії Джордж Флінн.
Здатність України обстрілювати російські артилерійські підрозділи, кажуть аналітики, особливо важлива, оскільки Кремль продемонстрував готовність атакувати міста, руйнуючи будинки та інфраструктуру цивільного населення.
"Просто існування більшої кількості українських артилерійських підрозділів, які ведуть контрбатарейний вогонь, погіршить здатність Росії накопичувати боєприпаси і атакувати міста", – сказав Скотт Бостон, колишній офіцер польової артилерії армії США, який вивчає російських військових для компанія Rand Corp.
"Проблема", яку Україна та її західні союзники "хотіли б нав’язати росіянам, – сказав він, – полягає в тому, щоб вони ніколи не мали впевненості, що штаб або ключовий склад боєприпасів, чи важливе скупчення вогневих платформ можуть залишатися невразливими дуже довго".
Артилерійські підрозділи часто маскуються під камуфляж або інші форми прикриття, і для їх виявлення може знадобитися комбінація розвідки, безпілотних літаків і радарів. Для цього Захід надає Україні дрони та контрбатарейні радари.
Російські війська використовують артилерію, щоб вибратися з засідок і завдати смертельних уражень українським військам, а також уникнути шансу отримати по зубах цією високоякісною західною зброєю, включно з Javelin і NLAW.
Зміни в управлінських підходах в армії, зазначені у Плані внутрішньої стійкості України, передбачають зокрема зменшення бюрократії у війську. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої без...
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. В інтерв'ю телеканалу Al Arabiya він заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну, інформують Патріоти Україн...