Вірменська і азербайджанська сторони називають конфлікт в Нагірному Карабасі війною. Вже третій день тривають бої між країнами, що відомо на цю годину.
Президент Росії і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян зідзвонились. Вони обговорили ситуацію в Карабасі.
Путін висловив Пашиняну серйозну заклопотаність триваючими бойовими діями і заявив, що сторони повинні припинити вогонь.
Нікол Пашинян заявив, що для переговорів з Баку потрібна відповідна атмосфера, важко говорити про це, поки йдуть військові дії на лінії зіткнення в Карабасі.
Також Пашинян заявив про неможливість військового вирішення конфлікту в Карабасі.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан бомбить села на території Вірменії. Він повідомив про жертви серед мирного населення.
Також він підтвердив загибель пілота вірменського винищувача Су-25.
"Йде війна, є дуже багато руйнувань, жертв, залучено величезну кількість військовослужбовців", - заявив він.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав чутками і фейком інформацію про участь Туреччини в конфлікті в Нагірному Карабасі.
"ВПС Туреччини жодним чином не беруть участі в бойових діях в Карабасі", - відповів він на звинувачення Вірменії в збитті їх винищувача.
Більш того, Алієв вважає, що Вірменія намагається створити видимість, що в конфлікті в Карабасі беруть участь багато країн.
Президент Азербайджану виключив переговори з Вірменією з урахуванням нинішньої позиції керівництва країни.
Міноборони Азербайджану спростувало інформацію Вірменії про те, що їх військовий літак був збитий турецьким винищувачем F-16. Про це заявив голова прес-служби відомства полковник Вагіф Даргяхлі.
Була інформація, що після таких дії Вірменія може звернутись до Організації Договору про колективну безпеку.
Міноборони Вірменії заявило, що турецький винищувач F-16 з території Азербайджану збив Су-25 вірменських військових сил. Також повідомляється, що в результаті атаки загинув пілот.
Представник вірменського Міністерства оборони Арцрун Ованнісян заявив, що Туреччина здійснює пряму агресію проти Вірменії. Це він написав на своїй сторінці в Facebook.
Раніше в МЗС Вірменії повідомили, що удар по вірменському місту Варденіс був здійснений турецьким безпілотником.
Міністерство з надзвичайних ситуацій Азербайджану вжило заходів для забезпечення захисту населення в прифронтовій зоні.
Зокрема, населенню були пояснені правила поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо в умовах війни, правила правильного використання тимчасових притулків.
Міністерство оборони Азербайджану опублікувало відео, на якому сили країни атакують іншу сторону.
Спеціальне засідання постійної ради ОБСЄ по ситуації в Нагірному Карабасі пройде у вівторок. Про це повідомило представництво Албанії.
Представник Вірменії в Організації Договору про колективну безпеку заявив про готовність країни задіяти військово-політичні механізми колективного реагування ОДКБ. Тільки в разі розширення географії конфлікту в Карабаху.
Представник Вірменії в Організації Договору про колективну безпеку заявив про можливу загрозу територіальної цілісності республіки.
Агенство Reuters, посилаючись на свої джерела, повідомляє, що Туреччина відправляє в Азербайджан 4 тисячі бойовиків з півночі Сирії. Кореспонденти агентства спілкувалися з двома бойовиками.
Вони сказали, що нібито відправляються в Азербайджан в координації з Анкарою. При цьому співрозмовники відмовились називати свої імена з міркувань безпеки, і їх твердження неможливо перевірити з незалежних джерел. За словами бойовиків, сирійські командири бригади пообіцяли їм винагороду в 1500 доларів в місяць.
Голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що вирішити карабахський конфлікт можна лише після того, як Вірменія піде з азербайджанських земель.
"Ми стоїмо поруч з Азербайджаном на полі бою і за дипломатичним столом", - заявив він.
Разом з тим, заступник голови партії президента Туреччини Реджепа Ердогана заявив, що країна розглядає напад на територію Азербайджану, як на свою власну.
"Будь-який напад на населений пункт Азербайджану рівнозначний нападу на населений пункт Туреччини", - заявив він.
Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян провів телефонну розмову з секретарем РБ РФ Миколою Патрушевим, в якому заявив про можливість перенесення збройного конфлікту з Карабаху на територію Вірменії.
Азербайджанський посол заявив, що мирних переговорів поки немає. Тим часом, держсекретар США Майкл Помпео закликає країни до діалогу і припинити насильство.
Колишній президент Вірменії Роберт Кочарян відправився в невизнану Нагірно-Карабахську республіку (НКР).
"Роберт Кочарян відправився в Арцах", - повідомив керівник Офісу екс-президента Віктор Согомонян.
Міноборони Вірменії заявило, що Збройні сили Азербайджану обстрілюють села поруч з містом Варденіс на сході Вірменії.
Також сторона заявила про нові удари азербайджанських військ по Варденіському району. За їхніми даними, використовується турецький безпілотник, є загиблий і постраждалі.
Станом на зараз, основні бої йдуть на північному напрямку (Тертер і Агдере/Мартакерт) і на південному, у іранського кордону (Фізулі/Варанди і Джебраіл/Джракан).
Канцлер Німеччини Ангела Меркель провела розмову з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
Вона закликала сторони до негайного перемир'я і повернення за стіл переговорів. Також Меркель закликала сусідні країни сприяти мирному вирішенню конфлікту в Нагірному Карабасі.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що в результаті бойових дій загинули 10 мирних жителів.
Міноборони Вірменії не виключає бойових дій безпосередньо на вірмено-азербайджанському кордоні. Вірменська сторона заявляє, що дії іншої сторони не залишають іншого виходу, як перейти до застосування ударних систем великої дальності і руйнівною мощі.
Омбудсмен Вірменії повідомив про чотири жертви серед мирного населення Нагірного Карабаху. Серед них жінка і дитина, є також десятки поранених.
Міноборони країни заявило, що азербайджанськими силами був знищений третій мотострілецької полк "Мартуні" армії Вірменії. У той же час, вірменська сторона заявила, що Азербайджан завдав удар по військовій частині на вірменській території в районі міста Варденіс.
У той же час, Міноборони Вірменії спростувало знищення азербайджанськими ВС полку "Мартуні".
Міністерство закордонних справ Вірменії заявило, що інша сторона конфлікту готується до розширення географії бойових дій і агресії.
"Мета даної дезінформації - підготувати ґрунт для розширення географії бойових дій, в тому числі, здійснення агресії проти Республіки Вірменія", - йдеться в заяві.
Керівник правлячої парламентської фракції Вірменії "Мій крок" Ліліт Макунц заявила, що влада розглядає можливість укладення військово-політичного союзу з невизнаною республікою. Крім того, прем'єр Нікол Пашинян допустив можливість визнання незалежності Карабаху, зазначивши, що питання перебуває на порядку денному.
Сторони конфлікту заявили про бої, які тривали в ніч з 28 на 29 вересня. Також обидві сторони заявили про втрати в рядах військових, а також знищення техніки.
Азербайджанська армія веде наступ в напрямку міста Фізулі, розташованого на території, прилеглій до Нагірного Карабаху.
В ООН закликали до допуску в Нагірний Карабах місії ОБСЄ. Генсек ООН Антоніу Гутерріш провів переговори з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
США, Україна, Європейський Союз, а також Російська Федерація закликають країни до діалогу.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...