Німецька компанія Deutsche Energiepool ( «Дойче Енергіпол»), що спеціалізується на поставках газу для промислових підприємств, розірвала контракти зі своїми клієнтами в зв'язку зі значним підвищенням цін на ринку. Про це йдеться в поширеній в п'ятницю заяві компанії, передають Патріоти України.
«Ціни на енергоносії в Німеччині, як і майже у всій Європі, зростають. За останні кілька місяців закупівельні ціни на природний газ і електроенергію на ринку зросли втричі, а ціни на короткострокові закупівлі збільшилися приблизно в п'ять разів», - наголошується в повідомленні. Разом з тим вказується, що раніше спотова ціна на газ становила 4,80 євро за 1 МВт. Станом на 20 вересня, як зазначається в повідомленні, вона досягала 75,04 євро за МВт. При цьому в компанії вважають, що ціни на природний газ і надалі зростатимуть, оскільки європейські газосховища практично порожні.
Крім того, як підкреслили в Deutsche Energiepool, власні закупівельні ціни компанії виросли приблизно втричі. Крім усього іншого, можуть бути встановлені обмеження щодо обсягів закупівель. «Це умова, яку ми більше не можемо виконувати з комерційної точки зору через економічну необґрунтованість. Тому ми були змушені розірвати багато з укладених нами контрактів», - констатується в заяві.
Уточнюється, що Deutsche Energiepool прийняла рішення про припинення подачі газу по всій Німеччині. «Щоб гарантувати збереження всіх робочих місць в нашій компанії, в майбутньому ми сконцентруємося на наданні послуг в енергетичному секторі», - зауважили в компанії.
Стрибки цін
15 вересня вартість газу на спотових майданчиках побила історичний рекорд, а в піку досягала майже 970 доларів за 1 тис. кубометрів, проте потім знизилася. У понеділок вранці ціна газу на європейських біржах знову злітала вище позначки в 900 доларів за 1 тис. кубометрів. У другій половині дня цей показник скоректувався на тлі новин про те, що норвезька Equinor ( «Еквінор») отримала дозвіл збільшити експорт газу зі своїх шельфових родовищ Oseberg ( «Осеберг») і Troll ( «Троль») в умовах звуженого ринку.
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...
Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...