Тривожний сигнал: Негайне закінчення війни не видається близьким, США і союзники в дипломатичній пастці, - Politico


Президент США Дональд Трамп, схоже, залишився байдужим до заклику прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера посилити прихильність США до захисту України, якщо і коли закінчиться війна, яку розв’язала Росія. Про це пише Politico, аналізуючи результати першого візиту Кіра Стармера в Білий дім у четвер, 27 лютого, передають Патріоти України.

Автори статті зазначають, що Стармер обсипав Трампа подарунками і пообіцяв витрачати більше грошей на оборону, і президент США залишився задоволеним, але це не означає, що британський прем'єр отримав щось натомість.

Беручи до уваги, що Трамп відкинув прохання надати для України гарантії безпеки, Стармер просив про менше — про зобов’язання США підтримати зусилля Європи щодо захисту України від будь-якого нападу Росії в майбутньому. На все це американський лідер відповів негативно.

«Така жорстка позиція стала протверезним попереднім сигналом для європейських союзників, які сподівалися на зміни напередодні візиту президента України Володимира Зеленського до Білого дому в п’ятницю», — пише Politico.

Можливо, найбільше занепокоєння у Стармера та інших союзників по НАТО викликала байдужість Дональда Трампа до питання, чи будуть США вживати військові дії, якщо британські війська зазнають нападу в Україні.

«Їм не потрібна велика допомога. Вони можуть самі про себе подбати», — цитує Politico Трампа. Американський лідер також висловив переконання, що «британці неймовірні військові, і вони можуть самі про себе подбати».

«Але якщо їм знадобиться допомога, я завжди буду з британцями, добре? Я завжди буду з ними. Але їм не потрібна допомога», — сказав Трамп. Свою дискусію з Трампом британський прем'єр назвав «дуже продуктивною» і наголосив, що мирна угода «має бути на першому місці».

«Але так, наші команди будуть говорити про те, як забезпечити, щоб ця угода була довгостроковою, і що саме може це забезпечити», — сказав Стармер.

У Politico також нагадують, що візит Стармера до Білого дому відбувся за кілька днів після того, як президент Франції Еммануель Макрон зробив аналогічну заяву під час зустрічі з Трампом у понеділок: Європа готова зробити більше для зміцнення континентальної оборони і надання допомоги Україні, але військова підтримка Америки, як і раніше, має вирішальне значення для стримування Володимира Путіна.

Навіть з урахуванням того, що Дональд Трамп і Володимир Зеленський збираються підписати угоду про корисні копалини, негайне закінчення війни не здається близьким, констатують автори статті.

Росія продовжує бомбардувати територію України, а міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відкинув будь-яке перемир’я, яке включало б присутність миротворців ЄС на території України або змусило б Росію заморозити війну вздовж нинішніх ліній фронту.

З триваючими бойовими діями і невизначеністю щодо того, коли і як може закінчитися війна, США та їхні головні союзники, схоже, замкнені в дипломатичній пастці Catch-22, коли йдеться про прояснення їхніх майбутніх зобов’язань, зазначають у Politico. Америка хоче знати більше про готовність Європи підтримати Україну у військовому відношенні, перш ніж вона візьме на себе будь-які інші зобов’язання. Зі свого боку європейці хочуть знати, що будь-які миротворчі місії будуть підтримані жорсткою силою Америки.

Як би Трамп не мріяв: Напад на Гренландію закінчиться для США катастрофою, - експерт

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:20

Якщо Сполучені Штати Америки справді вторгнуться у Гренландію, Північноатлантичний Альянс припинить своє існування. Таке рішення дестабілізує глобальну безпеку та ізолює США. Про це в колонці для 19FortyFive пише американський політолог, професор Пусан...

Ситуація загрозлива: Експерт назвав два напрямки, які можуть бути основними для наступу росіян влітку

п’ятниця, 4 квітень 2025, 8:42

Російські загарбницькі війська можуть обрати Лиманський і Куп’янський напрямки основними для наступу. Про це сказав військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріоти України. Зокрема, у військового експерта запитали, чи можна пов’язувати бойові ді...