Це дійсно зробили навмисно: Голова Нобелівського комітету пояснила, чому дали премію миру Україні, РФ і Білорусі

Лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стали українська організація Центр громадянських свобод, білоруський правозахисник Олесь Біляцький та російське товариство "Меморіал". Голова Нобелівського комітету Беріт Рейсс-Андерсен пояснила, чому цього року нагороду вирішили розділити саме між Україною, Білоруссю та Росією, передають Патріоти України.

В інтерв'ю, яке опублікували на YouTube-каналі премії, вона пояснила, що комітет обрав цих переможців з метою підкреслити важливість громадянського суспільства та його роль у будь-якій країні, зокрема у протистоянні авторитарній владі, пише ВВС.

"Ми б хотіли показати важливість вибору людей у тому, щоб стати проти несправедливості, війни і за людські цінності", – сказала голова комітету.

Рейсс-Андерсен наголосила, що всі лауреати захищають права людини. "Цих трьох лауреатів поєднує те, що люди можуть встати і змінити ситуацію на краще в їхніх країнах. Інша наявна спільна риса – усіх їх об'єднано однією метою, попри межі, що поділяють ці три нації. Наш головний сигнал – це завжди мир і жодних війн. Варто розвивати нації, здатні протистояти авторитарним режимам, які мають тенденцію здійснювати акти агресії", – зазначила вона.

"Сфера премії миру - це не війна в Україні, але це, безперечно, дуже серйозне її тло", - зазначила голова комітету.

Вона підкреслила, що в Росії та Білорусі влада зробила представників громадянського суспільства та правозахисних організацій ворогом держави, що прикро і неприпустимо.

На її думку, верховенство права, права людини та право голосу - а саме відстоюючи їх у Білорусі Олесь Біляцький потрапив за ґрати - може запобігати війнам і може покласти їм край.

На запитання про те, чи не краще було дати цю премію Зеленському чи Навальному - людям, що мають ширше світове визнання - голова комітету відповіла: "Всесвітнє визнання - це не те, що ми беремо до уваги. І ми ніколи не коментуємо, хто не отримав премію. Ми вважаємо, що ті, хто робить внесок у справу миру, це не люди, які ведуть війну. А вказуємо на тих, хто зараз може змінити ситуацію".

"Війни можна вирішувати не лише військовими засобами. Повстання людей, спротив і протести відігравали важливу роль. І ми вважаємо, що наші переможці продовжуватимуть це робити", - резюмувала Беріт Рейсс-Андерсен.

Росіяни у Чорному морі атакували турецький суховантаж, є втрати серед екіпажу

понеділок, 22 червень 2026, 8:03

Російські загарбники ударили дроном по суховантажному судні Туреччини, внаслідок чого спалахнула масштабна пожежа, частину екіпажу врятували, але серед моряків є і втрати, повідомили в Військово-морських силах ЗСУ, передають Патріоти України. . Російс...

У Криму посилився блекаут після чергового нічного нальоту: Дрони вразили Таврійську ТЕС у Сімферополі, що забезпечує левову частку генерації на півострові. Вражено й інші важливі цілі

понеділок, 22 червень 2026, 7:54

Світло зникало у Феодосії, Керчі, Севастополі та кількох інших районів окупованого півострова. Серія вибухів пролунала в окупованому Криму в ніч на 22 червня. Після цього жителі кількох міст повідомили про перебої з електропостачанням. Про це повідомля...