Знищення великого десантного корабля "Цезар Куніков" - це болісна втрата для російської флотилії. На сьогодні це вже досить рідкісний екземпляр у Чорному морі. Про це OBOZ.UA розповів військовий експерт Олександр Коваленко. Він пояснив, що Росія не виробляє ці кораблі. Навіть за часів СРСР вони виготовлялися у Польщі, передають Патріоти України.
"Саме цей "Цезар Куніков", цей корабель, був переданий на баланс флоту в 1986 році. Його водозміщення – це 4 тисячі тонн", – зазначив Коваленко.
За його словами, вказане судно здатне перевозити до 12-ти одиниць броньованої техніки та 340 особового складу десанту. Хоча, якщо використовувати секції цього кораблю не за призначенням, то кількість цього десанту може бути збільшена до 500 особового складу, додав експерт.
За інформацією Коваленка, останнім часом "Цезар Куніков" використовувався для логістики – перевозив вантажі з материкової території РФ до тимчасово окупованого Криму. Ймовірно, саме під час такого рейсу його наздогнали морські дрони ЗСУ.
"Це ще раз вказує на те, що Чорне море для них не є безпечним. І так чи інакше, але я не здивуюся, якщо до кінця 2024 року російське командування буде змушене ухвалювати рішення, а може взагалі з Чорного моря до Каспійського тікати. І це, до речі, буде досить розумним кроком з їхнього боку", – розповів Коваленко.
Полтава, Дніпро та Кривий Ріг — це ті українські міста, де теоретично можуть розмістити європейських миротворців, якщо таке рішення буде прийнято та узгоджене. Про це днями повідомило британське видання The Telegraph, посилаючись на деталі мирного план...
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...