Знищення великого десантного корабля "Цезар Куніков" - це болісна втрата для російської флотилії. На сьогодні це вже досить рідкісний екземпляр у Чорному морі. Про це OBOZ.UA розповів військовий експерт Олександр Коваленко. Він пояснив, що Росія не виробляє ці кораблі. Навіть за часів СРСР вони виготовлялися у Польщі, передають Патріоти України.
"Саме цей "Цезар Куніков", цей корабель, був переданий на баланс флоту в 1986 році. Його водозміщення – це 4 тисячі тонн", – зазначив Коваленко.
За його словами, вказане судно здатне перевозити до 12-ти одиниць броньованої техніки та 340 особового складу десанту. Хоча, якщо використовувати секції цього кораблю не за призначенням, то кількість цього десанту може бути збільшена до 500 особового складу, додав експерт.
За інформацією Коваленка, останнім часом "Цезар Куніков" використовувався для логістики – перевозив вантажі з материкової території РФ до тимчасово окупованого Криму. Ймовірно, саме під час такого рейсу його наздогнали морські дрони ЗСУ.
"Це ще раз вказує на те, що Чорне море для них не є безпечним. І так чи інакше, але я не здивуюся, якщо до кінця 2024 року російське командування буде змушене ухвалювати рішення, а може взагалі з Чорного моря до Каспійського тікати. І це, до речі, буде досить розумним кроком з їхнього боку", – розповів Коваленко.
Британська розвідка бачить останні заяви правителя РФ про те, що він "сподівається, що йому не буде необхідно" застосовувати ядерну зброю у війні проти України, продовженням давньої ядерної риторики з боку російського керівництва. Про це йдеться у розв...
Сполучені Штати вважають укладену з Україною угоду про рідкісноземельні метали та переговори про завершення війни окремими процесами. Про це сказала на брифінгу 8 травня речниця Державного департаменту США Теммі Брюс, повідомляють Патріоти України. За ...