Перемога на виборах президента США Дональда Трампа може стати початком кінця війни в Україні, але, ймовірно, на умовах, які дозволять російському диктатору Володимиру Путіну залишити контроль над більшою частиною, якщо не над усією захопленою територією. Таку думку висловив британський письменник, історик і журналіст Оуен Метьюз у своїй публікації для The Spectator, передають Патріоти України.
Автор статті зазначає, що для багатьох українців це матиме вигляд зради, удару в спину з боку Заходу. Однак для інших це може стати «надією на порятунок гідного майбутнього України, перш ніж її інфраструктуру, економіку та покоління буде знищено», вважає Метьюз.
«На даному етапі ми говоримо про виживання, а не про перемогу», — цитує журналіст колишнього члена уряду президента України Володимира Зеленського, який, як йдеться у статті, «зараз формує опозиційну партію у Києві».
Як зазначає Метьюз, план кандидатки в президенти США від Демократичної партії Камали Гарріс полягав у тому, щоб, по суті, продовжувати надавати допомогу воюючій Україні невизначеного довго, але недостатньо. Водночас кандидат від республіканців Дональд Трамп обіцяв виступити посередником для якнайшвидшого припинення бойових дій.
Його план, пояснює журналіст, полягає в тому, щоб підштовхнути Путіна до перемовин, погрожуючи посиленням допомоги Україні, і водночас тиснути на президента України Володимира Зеленського, залякуючи призупиненням допомоги. Багато людей, яких пророкують у кабінет Трампа, є затятими критиками Росії, а досвід республіканця у відносинах з РФ демонструє більш жорстку позицію, ніж могло здаватися.
Однак, підкреслює Оуен Метьюз, перемога Трампа на виборах президента США несе в собі незаперечну небезпеку для України — до того, як республіканець вступить на свою посаду, путінські війська можуть спробувати захопити якомога більше території України, перш ніж відбудуться потенційні переговори.
«Це критичний момент для України», — вказує Метьюз.
На його думку, якщо негласні переговори між РФ і Україною, що нібито тривають у Катарі, про припинення взаємних атак на енергетичну інфраструктуру проваляться, російські удари загрожують зробити міста фактично непридатними для проживання взимку. Ще одна загроза — наступ РФ набирає обертів і ворог погрожуватиме оточенням Харкова.
Шанси України на повернення втрачених територій, вважає Метьюз, близькі до нуля, і важко помітити різницю між угодою, яку уклала б Гарріс, і тією, яку, ймовірно, укладе Трамп.
«На столі лежить де-факто, а не де-юре поділ України вздовж лінії контролю — де б вона не проходила на момент перемир’я — плюс гарантії безпеки для України, за винятком повного членства в НАТО», — переконаний Метьюз.
І єдиною відмінністю, вказує журналіст, є те, що погрози Трампа завдати Путіну нищівного удару, якщо вторгнення не припиниться, є більш правдоподібними, «аніж пусті обіцянки Гарріс».
У приватних розмовах високопоставлені українські чиновники говорять про розчарування в «самостримуванні» адміністрації президента США Джо Байдена, а також про зростаючий розрив між риторикою про підтримку України і діями. Про це пише The Economist, ана...
Радниця ОП Верещук заявила, що Шевченку "хамити не треба" на адресу президента України. Вона вважає, що свої пропозиції нардеп адресував президенту РФ Путіну, а не очільнику української держави. Про це вона написала у своєму Telegram, передають Патріот...