Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що її роблять винною у війні РФ проти України, зокрема через її позицію на саміті НАТО у 2008 році, коли вона не дозволила Києву отримати план дій щодо членства. Про це вона сказала в інтерв'ю німецькому виданню Spiegel, передають Патріоти України.
Зокрема, Меркель на запитання журналістів про те, чи не здається їй, що саме її роблять «цапом-відбувайлом» через війну в Україні, заявила, що це «не просто відчуття, це правда».
«Володимир Зеленський [президент України], наприклад, закликав колишнього президента Франції Саркозі й мене приїхати до Бучі після жахливої різанини, очевидно, маючи на увазі, що наша позиція в Бухаресті була відповідальною за смерті в Бучі», — заявила Меркель.
Вона додала, що нібито «захоплюється Зеленським за його мужність і рішучість» впродовж майже трьох років війни. Проте вона не погоджується з українським президентом щодо питання саміту НАТО у 2008 році.
«Путін [російський диктатор] вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною катастрофою XX століття і, звичайно, я не поділяю цей погляд. З цього він робить висновок про існування екзистенціальної загрози для Росії й намагається, де тільки можливо, тримати інші колишні радянські республіки під контролем. Я мала рацію у своєму попередженні. Путін вторгся в Грузію у 2008 році», — додала ексканцлерка Німеччини.
Журналісти також нагадали Меркель, що вона не запобігла агресії Путіна, не надала Україні зброю й не позбавила Німеччину залежності від російського газу. У відповідь Меркель заявила, що багато важливих речей наразі забувається. Як приклад, вона навела, що Україна та Польща не були проти імпорту російського газу через свої території.
Раніше повідомлялося, що у своїх мемуарах Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку Путіна.
Меркель писала, що бачила ризики щодо присутності російського Чорноморського флоту на українському півострові Крим. За її словами, такого поєднання з російськими військовими структурами не було ні з одним із кандидатів на членство в НАТО. Також вона стверджує, що тоді лише меншість українського населення підтримувала членство країни в Альянсі.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...