"Це не просто відчуття": Меркель поскаржилася, що її роблять "цапом-відбувайлом" через війну в Україні

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що її роблять винною у війні РФ проти України, зокрема через її позицію на саміті НАТО у 2008 році, коли вона не дозволила Києву отримати план дій щодо членства. Про це вона сказала в інтерв'ю німецькому виданню Spiegel, передають Патріоти України.

Зокрема, Меркель на запитання журналістів про те, чи не здається їй, що саме її роблять «цапом-відбувайлом» через війну в Україні, заявила, що це «не просто відчуття, це правда».

«Володимир Зеленський [президент України], наприклад, закликав колишнього президента Франції Саркозі й мене приїхати до Бучі після жахливої різанини, очевидно, маючи на увазі, що наша позиція в Бухаресті була відповідальною за смерті в Бучі», — заявила Меркель.

Вона додала, що нібито «захоплюється Зеленським за його мужність і рішучість» впродовж майже трьох років війни. Проте вона не погоджується з українським президентом щодо питання саміту НАТО у 2008 році.

«Путін [російський диктатор] вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною катастрофою XX століття і, звичайно, я не поділяю цей погляд. З цього він робить висновок про існування екзистенціальної загрози для Росії й намагається, де тільки можливо, тримати інші колишні радянські республіки під контролем. Я мала рацію у своєму попередженні. Путін вторгся в Грузію у 2008 році», — додала ексканцлерка Німеччини.

Журналісти також нагадали Меркель, що вона не запобігла агресії Путіна, не надала Україні зброю й не позбавила Німеччину залежності від російського газу. У відповідь Меркель заявила, що багато важливих речей наразі забувається. Як приклад, вона навела, що Україна та Польща не були проти імпорту російського газу через свої території.

Раніше повідомлялося, що у своїх мемуарах Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку Путіна.

Меркель писала, що бачила ризики щодо присутності російського Чорноморського флоту на українському півострові Крим. За її словами, такого поєднання з російськими військовими структурами не було ні з одним із кандидатів на членство в НАТО. Також вона стверджує, що тоді лише меншість українського населення підтримувала членство країни в Альянсі.

"Що змінять на тлі цієї історії?": Експерт пояснив, чому ракетами типу "Орєшнік" не мають військового сенсу

неділя, 24 листопад 2024, 8:49

За його словами, Росія може завдати удар подібною ракетою може повторитися, але в конвенційному виконанні. Такий удар вже може бути не лише черговою імітацією. "Тобто вони можуть начинити її не бетоном, а вибухівкою. Це абсолютно реально. Але вартість ...

"Це сухопутна компонента": У ГУР розповіли, скільки солдатів РФ воюють в Україні

неділя, 24 листопад 2024, 8:32

У війні РФ проти України безпосередньо беруть участь майже 580 тисяч російських військових. Про це повідомив заступник керівника українського ГУР Вадим Скібіцький у коментарі "Інтерфаксу", передають Патріоти України. "Майже 580 тисяч – це сухопутна ком...