"Це повна брехня, але це форма тиску на Україну": Ветеран АТО розповів, чим обернеться для ЗСУ розведення сил на Донбасі (відео)

Збройні сили України на Донбасі будуть йти з лінії розмежування, незважаючи на обстріли, оскільки вони стали заручниками мирної риторики українського керівництва. Таку думку висловив e ефірі ObozTV ветеран АТО Юрій Кочевенко, коментуючи відведення військ у районі населеного пункту Петрівське, передають Патріоти України.

"Жодних терористів немає, є російські війська, які прямо керуються з Москви. Росія іноді має можливість клеїти дурня і говорити – а ми тут до чого, це вони стріляють, з ними і домовляйтеся, ми спробуємо зі свого боку вплинути, але не ми командуємо. Це повна брехня, але це форма тиску на Україну. По-перше, для того, щоб примусити до прямих переговорів sз так званими "республіками". А по-друге, це форма тиску, щоб не дати українській влади отямитися й реально контролювати ситуацію", – заявив Кочевенко.

На думку ветерана АТО, проблемою є відсутність у України "плану Б" у разі, якщо розведення військ буде зірвано. "Немає жодної чіткої заяви ані від президента як верховного головнокомандувача, ані від міністра оборони. А якщо буде зірвано розведення, якщо окупанти займуть території, які ми залишили? Ми чітко не проартикулювали свою готовність до іншого плану, який передбачатиме активну військову фазу. Ми не заявили це супротивнику, і він цим користується, ніби демонструє – ми будемо робити що захочемо: обстрілювати, порушувати перемир'я, а ви все одно відводитимете війська і нічого нам не зробите", – підкреслив він.

"Будуть відступати, поки зможуть, тому що самі себе зробили заручниками риторики миру будь-якою ціною, і намагаються це продемонструвати зокрема західним партнерам. А Росія це використовує як слабке місце, в яке вона може спрямувати всі свої зусилля, щоб примусити Україну до максимальних поступок з нашого боку", – додав Кочевенко.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 3 жовтня

вівторок, 3 жовтень 2023, 8:47

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, котрий тиждень поспіль тримаючи планку у 30-40 одиниць. Таким чином зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону і наступальні дії. У вересні був оновлений місячний рекорд - 947 знищених стволів

Якщо ЗСУ не вийдуть до Азовського моря, війна буде довгою, - ізраїльський експерт

вівторок, 3 жовтень 2023, 8:38

Якщо ЗСУ під час контрнаступу не зможуть вийти до Азовського моря і розірвати сухопутний коридор РФ до Криму, на Україну може чекати довга війна на виснаження. Таку думку висловив ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман, передають Патріоти Ук...