"Це повна брехня, але це форма тиску на Україну": Ветеран АТО розповів, чим обернеться для ЗСУ розведення сил на Донбасі (відео)

Збройні сили України на Донбасі будуть йти з лінії розмежування, незважаючи на обстріли, оскільки вони стали заручниками мирної риторики українського керівництва. Таку думку висловив e ефірі ObozTV ветеран АТО Юрій Кочевенко, коментуючи відведення військ у районі населеного пункту Петрівське, передають Патріоти України.

"Жодних терористів немає, є російські війська, які прямо керуються з Москви. Росія іноді має можливість клеїти дурня і говорити – а ми тут до чого, це вони стріляють, з ними і домовляйтеся, ми спробуємо зі свого боку вплинути, але не ми командуємо. Це повна брехня, але це форма тиску на Україну. По-перше, для того, щоб примусити до прямих переговорів sз так званими "республіками". А по-друге, це форма тиску, щоб не дати українській влади отямитися й реально контролювати ситуацію", – заявив Кочевенко.

На думку ветерана АТО, проблемою є відсутність у України "плану Б" у разі, якщо розведення військ буде зірвано. "Немає жодної чіткої заяви ані від президента як верховного головнокомандувача, ані від міністра оборони. А якщо буде зірвано розведення, якщо окупанти займуть території, які ми залишили? Ми чітко не проартикулювали свою готовність до іншого плану, який передбачатиме активну військову фазу. Ми не заявили це супротивнику, і він цим користується, ніби демонструє – ми будемо робити що захочемо: обстрілювати, порушувати перемир'я, а ви все одно відводитимете війська і нічого нам не зробите", – підкреслив він.

"Будуть відступати, поки зможуть, тому що самі себе зробили заручниками риторики миру будь-якою ціною, і намагаються це продемонструвати зокрема західним партнерам. А Росія це використовує як слабке місце, в яке вона може спрямувати всі свої зусилля, щоб примусити Україну до максимальних поступок з нашого боку", – додав Кочевенко.

На фоні скандалу з "золотими яйцями Резникова": В Україну приїхали аудитори із США для контролю за використанням військової допомоги, – Нуланд

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:00

В Україну приїхали американські аудитори, які контролюватимуть використання військової допомоги від США. Про це повідомила заступниця держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд під час слухань у сенатському комітеті з міжнародних відноси. Члени ...

США погрожують Туреччині санкціями через авіасполучення з Росією, - ЗМІ

п’ятниця, 27 січень 2023, 5:00

США чинять серйозний тиск на Туреччину, щоб Анкара заборонила російським авіакомпаніям здійснювати польоти на територію Туреччини літаками, які виготовлені в Америці. . На думку Вашингтона, такі польоти є порушенням запроваджених проти РФ санкцій, пов...