Американські технологічні компанії визнають: жодна з них не встигає за Україною у виробництві безпілотників. США зацікавлені у співпраці з українськими виробниками, продукція яких уже перевірена у реальних бойових умовах, передають Патріоти України із посиланням на видання WSJ.
У статті зазначається, що американські безпілотні технології не виправдали очікувань на полі бою. Американські стартапи витратили мільярди доларів на розробку компактних дронів, проте їхні БпЛА виявилися надто дорогими й неефективними.
Водночас Україна змогла налагодити масове виробництво дронів навіть в умовах війни. Лише у 2024 році в країні було виготовлено 2 млн безпілотників – у 20 разів більше, ніж оцінювані потужності США (100 тис. дронів на рік). Багато цих апаратів здійснюють удари по російських військових об’єктах на сотні кілометрів.
WSJ наголошує, що українські дрони в 10 разів дешевші за американські аналоги, стійкіші до радіоелектронної боротьби та швидко адаптуються до потреб фронту. Через це Пентагон починає співпрацювати з українськими стартапами. Каліфорнійська компанія CX2 уже інтегрувала своє програмне забезпечення та сенсори в українські дрони. Американське Управління оборонних інновацій (DIU) вперше законтрактувало два українсько-американські спільні проєкти. Навесні плануються бойові випробування – у разі успіху вони можуть отримати офіційні контракти від Міністерства оборони США.
Український виробник дронів вперше внесений до списку потенційних постачальників армії США. «Україна чітко дала зрозуміти: вона хоче стати світовою столицею безпілотної авіації після війни», – заявив співзасновник AI-стартапу Vivum Дерек Вітлі.
Експерти в американській безпілотній галузі не вважають, що «дипломатичні витки» між Україною та США вплинуть на співпрацю між стартапами або зменшать інтерес Пентагону до українських інновацій.
Проте є й перешкоди для співпраці:
Китайські дослідники під керівництвом відомого фахівця з лазерів Лі Сяо, також відомого як «Божевільний Лі», розробили компактний пристрій, що дає змогу оснащувати невеликі безпілотники потужними лазерними променями для різання металу. Це проривне ріше...
Британцям не зраджує почуття гумору. Подарунок до дня Побєдобєсія вийшов дійсно пекельним для сучасного втілення вселенського зла. Уряд Великої Британії 9 травня оголошує запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого "тіньово...