Цікавий поворот: США відстають у сфері розвитку дронів і просять Україну про допомогу, - WSJ

Американські технологічні компанії визнають: жодна з них не встигає за Україною у виробництві безпілотників. США зацікавлені у співпраці з українськими виробниками, продукція яких уже перевірена у реальних бойових умовах, передають Патріоти України із посиланням на видання WSJ.

У статті зазначається, що американські безпілотні технології не виправдали очікувань на полі бою. Американські стартапи витратили мільярди доларів на розробку компактних дронів, проте їхні БпЛА виявилися надто дорогими й неефективними.

Водночас Україна змогла налагодити масове виробництво дронів навіть в умовах війни. Лише у 2024 році в країні було виготовлено 2 млн безпілотників – у 20 разів більше, ніж оцінювані потужності США (100 тис. дронів на рік). Багато цих апаратів здійснюють удари по російських військових об’єктах на сотні кілометрів.

WSJ наголошує, що українські дрони в 10 разів дешевші за американські аналоги, стійкіші до радіоелектронної боротьби та швидко адаптуються до потреб фронту. Через це Пентагон починає співпрацювати з українськими стартапами. Каліфорнійська компанія CX2 уже інтегрувала своє програмне забезпечення та сенсори в українські дрони. Американське Управління оборонних інновацій (DIU) вперше законтрактувало два українсько-американські спільні проєкти. Навесні плануються бойові випробування – у разі успіху вони можуть отримати офіційні контракти від Міністерства оборони США.

Український виробник дронів вперше внесений до списку потенційних постачальників армії США. «Україна чітко дала зрозуміти: вона хоче стати світовою столицею безпілотної авіації після війни», – заявив співзасновник AI-стартапу Vivum Дерек Вітлі.

Експерти в американській безпілотній галузі не вважають, що «дипломатичні витки» між Україною та США вплинуть на співпрацю між стартапами або зменшать інтерес Пентагону до українських інновацій.

Проте є й перешкоди для співпраці:

  • Експортні обмеження України на постачання дронів за кордон;
  • Залежність від китайських компонентів, що ускладнює закупівлю українських дронів для армії США;
  • Недовіра до Вашингтона в Україні через нещодавні політичні рішення США.

"Просто наразі залишаються питання": Мністр оборони Естонії назвав, скільки країн готові відправити свої війська до України

вівторок, 15 квітень 2025, 7:26

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у розмові з Радіо Свобода повідомив, що кількість держав, які потенційно готові направити свої війська в Україну в межах миротворчої місії, перевищує шість, як раніше припускали ЗМІ, передають Патріоти України. За с...

"Нам потрібно стати набагато більш індустріальними": Виробник ракет Storm Shadow зіткнувся з труднощами, - FT

вівторок, 15 квітень 2025, 6:56

Військова допомога Європі Україні має одну зі своїх ліній фронту в історичному місті Бурж у центральній Франції. Тут Європейський концерн MBDA виробляє крилаті ракети Storm Shadow/Scalp та Aster, передають Патріоти України з посиланням на Financial Ti...