Ліз Трасс на посаді прем'єр-міністра Великої Британії в жовтні 2022 року проводила кризові наради з приводу того, які наслідки для країни може принести застосування диктатором РФ Володимиром Путіним ядерної зброї проти України, передають Патріоти України.
Про це йдеться в оновленому виданні її біографії «Цілком неочікувано: Внутрішня історія несподіваного злету та стрімкого падіння Ліз Трас» авторства Гаррі Коула та Джеймса Гіла, з главами з якої ознайомилося The Times.
Згідно з текстом, Трасс провела свої дні на посаді прем'єр-міністра, вивчаючи погодні карти і готуючись боротися з випадками радіаційного отруєння — якщо Росія скине ядерну бомбу над Україною.
Як повідомляє The Sun, у книзі стверджується, що Трас провела «безліч годин, вивчаючи супутникові метеорологічні дані та напрямки вітру» через побоювання, що «неправильні погодні умови» можуть надати «прямий вплив на Велику Британію».
За даними видання, побоювання Трасс ґрунтувалися на даних американської розвідки, яка припускала, що існує 50%-ва ймовірність, що Росія може розгорнути тактичну ядерну зброю на полях битв в Україні або випробувати більшу бомбу над акваторією Чорного моря.
18 жовтня 2022 року Бен Воллес, тодішній британський міністр оборони, вирушив до Вашингтона, щоб обговорити кризу з адміністрацією президента Байдена. Тоді ж очільник Білого дому заявляв — існує «пряма загроза» застосування Росією ядерної зброї, якщо «ситуація розвиватиметься в попередньому напрямку».
Спочатку біографію Трас опублікували в листопаді 2022 року — за місяць після того, як вона оголосила про свою відставку з посади британського прем'єра.
У першій частині книжки розповідається про раннє життя і шлях Трас до прем'єрства, а в другій — про сім тижнів її перебування на Даунінг-стріт, 10 (будинок-резиденція прем'єр-міністра Великої Британії - ред.).
25 вересня під час першого відкритого засідання Ради безпеки Росії з питань ядерного стримування Путін заявив, що РФ оновлює свою ядерну доктрину, щоб внести «уточнення» щодо передумов для застосування Росією ядерної зброї.
Росія залишає за собою право застосувати ядерну зброю у «випадку агресії», зокрема якщо противник, використовуючи звичайну зброю, створює «критичну загрозу».
В оновленій редакції документа агресію проти РФ з боку будь-якої неядерної держави «за участю або за підтримки ядерної держави» пропонують розглядати як їхній спільний напад на Росію.
Крім того, після оновлення доктрини РФ може застосувати ядерну зброю в разі агресії проти Білорусі.
Сенатор Марко Рубіо, якого обраний президент США Дональд Трамп розглядає як кандидата на посаду держсекретаря, підтримає план Трампа тиснути на Україну, щоб знайти спосіб досягти врегулювання з Росією та залишитися поза НАТО. Про це пише газета The New...
Наступ військ Росії у Курській області, де Сили оборони України проводять операцію, обернувся для окупантів провалом. Росіянам за три дні контрнаступу практично не вдалося просунутися, але при цьому вони зазнали великих втрат у техніці та живій силі.Пр...