Цифри геть невтішні: Лише 10% європейців вірять, що Україна все ще може перемогти Росію, - опитування

Лише один із 10 європейців у 12 країнах вірить у перемогу України над росією на полі бою. Тоді як удвічі більше (20%) громадян вважають, що переможе РФ. Це результати опитування, проведеного на замовлення Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), передають Патріоти України.

Опитування було проведено у січні у 12 країнах-членах Євросоюзу, включаючи Францію, Німеччину, Угорщину, Італію, Нідерланди, Польщу, Іспанію та Швецію.

При цьому, за даними опитування, навіть у «найоптимістичніших» країнах – Польщі, Швеції та Португалії – менше одного з п'яти (17%) вірили, що Україна зможе перемогти. Опитування показало, що у всіх країнах найбільш поширеною думкою, яку поділяють у середньому 37% респондентів, було те, що війна закінчиться «компромісним врегулюванням».

У Швеції (50%), Португалії (48%) та Польщі (47%) респонденти частіше казали, що Європа має допомогти Україні дати відсіч, тоді як в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%). та Австрії (49%) вважають, що Україну треба «підштовхнути до угоди». У Франції, Німеччині, Нідерландах та Іспанії думки розділилися більш рівномірно.

Багато європейців також вважають, що війна росії проти України стосується їх безпосередньо: 33% заявили, що вона більше вплинула на їхню країну та на Європу (29%), ніж війна на Близькому Сході.

Крім того, багато європейців погано сприймають можливе повернення Дональда Трампа до Білого дому: 56% заявили, що будуть розчаровані його переобранням президентом США. Єдиним винятком стала Угорщина, де 27% респондентів заявили, що задоволені поверненням Трампа, а 31% розчаровані.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...