Цинічний план ворога: РФ планує масштабну експлуатацію надр на окупованій частині Донецької області, - українська розвідка

У 2026 році на тимчасово окупованій території Донецької області Росія планує розпочати масштабну експлуатацію надр. Москва розглядає українські родовища стратегічних і рідкісних металів як ресурсну базу для підтримки військової економіки та компенсації збитків у власному нафтогазовому секторі. Про це повідомили у Службі зовнішньої розвідки України, передають Патріоти України.

У відомстві зазначили, що Кремль має намір розпочати довгострокову програму геологорозвідки на тимчасово окупованих територіях Донецької області, розраховану до 2031 року. Адже системна криза в традиційних сировинних галузях Росії, викликана санкціями та технологічною відсталістю, змушує агресора шукати альтернативні джерела доходів. В умовах зростання собівартості видобутку нафти й проблем з експортом, окуповані українські землі перетворюються на об’єкт ресурсного грабежу, покликаного латати дірки в російському бюджеті.

“У 2026 році на тимчасово окупованій території Донецької області Росія планує розпочати масштабну програму геологорозвідувальних робіт, розраховану до 2031 року. Вона передбачає поетапні дослідження родовищ з фокусом на сировину, затребувану в сучасній економіці, зокрема стратегічні та рідкісні метали. Мова йде не про разові геологічні виїзди, а про довгострокові роботи, розділені на кілька етапів”, — повідомили в Службі зовнішньої розвідки України.

Впровадження подібних програм коштом державного бюджету РФ підтверджує намір Москви закріпитися в регіоні для промислового освоєння українських надр. Використання радянських архівних даних і спроби їх оновлення свідчать про прагнення агресора максимально швидко інтегрувати природні багатства Донеччини до своєї економічної моделі.

“Фактично йдеться про цілеспрямоване використання українських земель і природних багатств для збагачення держави-агресора. Росія, порушуючи норми міжнародного права, намагається компенсувати власні економічні провали за рахунок надр Донеччини, перетворюючи геологорозвідку не на інструмент розвитку регіону, а на механізм ресурсного пограбування окупованих територій”, — підкреслили у відомстві.

"Оточення Трампа шукає способи заробити, а не механізми тиску на Путіна": Експерт пояснив, що стоїть за візитом Віткоффа до Москви

неділя, 18 січень 2026, 8:03

Дипломатична активність Вашингтона на московському напрямку у січні 2026 року набуває характеру бізнес-консультацій. Пошук прагматичної вигоди замість політичного примусу агресора обмежує потенціал дипломатичного маневру США. Таку думку в ефірі телекан...

ХітМосква танків знов не шкодує: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 18 січня

неділя, 18 січень 2026, 7:00

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 18.01.26 орієнтовно склали: