"Турецька сторона раніше добре дала по пиці росіянам, збивши літак": Посол України пояснив, чому Ердоган відпустив командирів з "Азовсталі"

Посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв'ю Radio NV розповів, чому президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відпустив командирів "Азовсталі". В ефірі Radio NV Боднар зазначив, що у відносинах Туреччини і Росії збалансовані взаємодія і протистояння, передають Патріоти України.

"Туреччина — це друга держава у світі, яка насправді воює в певній частині світу з Росією. Це і в Сирії, і в Лівії, і в Нагірному Карабаху. І це не можна не помічати. По-друге, свого часу турецька сторона добре дала по пиці росіянам за спроби зальоту на їхню території, тобто збивши літак", — нагадав український дипломат.

За його словами, ніяких кардинальних змін поки що у відносинах Туреччини з Росією не відбулося. Боднар констатував, що у випадку з командирами "Азоовсталі", які перебували у Туреччині після обміну полоненими, Туреччина виступала як посередник, "який приймає рішення відповідно до своїх інтересів". Дипломат вважає, що те, що Ердоган відпустив в Україну українських командирів з "Азовсталі", могло мати на меті "посилення позицій у комунікації з російською стороною".

"Оскільки, наприклад, якщо поставити на противагу, то традиційне бажання Туреччини продовжувати закупівлю українського зерна чи розвивати транзит, який йшов зерновим коридором, натикається на спротив російської сторони. Позиції Туреччини у діалозі стосовно Сирії також не завжди знаходять спільні точки дотику. Російська сторона не завжди дотримується зобов’язань за тими домовленостями, які були в Нагірному Карабаху, на території Азербайджану. І це може бути однією з ознак того, що турецька сторона в даному випадку дає певний сигнал російській стороні", — пояснив він.

Боднар додав, що це його власна думка і турецька сторона не пояснювала українським дипломатам мотиви своїх дій у даному випадку.

"Але ми протягом декількох місяців вели перемовини з турецькою стороною. Ми — це українська сторона. Це і президент Зеленський. Безпосередньо він комунікував з президентом Ердоганом. І Андрій Єрмак, і Дмитро Кулеба, і міністр внутрішніх справ. Багато інших переговорників, представників відповідних служб для того, щоб вирішити це питання так, як потрібно для України. В даному випадку наші командири перебували тут вже майже 10 місяців. Цього терміну було достатньо для того, щоб трошки відійти після російського полону. І, звичайно, була така досягнена домовленість за результатами візиту. І президент забрав з собою бійців на борт і привіз їх до України", — сказав дипломат.

12 липня, після саміту НАТО у Вільнюсі Ердоган заявив, що вирішив віддати захисників Азовсталі лише тому, що таке прохання висловив президент України Володимир Зеленський.

Ердоган також спрогнозував обговорення цієї теми на зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним у вересні. "Спершу Росія обурилася, а потім це перейшло в позитив", — наголосив Ердоган.

8 липня президент України Володимир Зеленський повідомив, що додому повертаються п’ятеро командирів гарнізону Азовсталі. Зеленський зустрів їх в аеропорту в Стамбулі, а ввечері вони прибули до Львова. 10 липня посол України у Туреччині Василь Боднар повідомив, що Туреччина не висувала жодних умов Києву щодо повернення командирів оборони Маріуполя.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...