У 10 разів страшніше за Чорнобиль? Експерт оцінив масштаб можливої катастрофи на ЗАЕС

У Мінекології раніше заявили, що у разі аварії на Запорізькій АЕС її масштаб буде в 10 разів більший за катастрофу на Чорнобильській АЕС, передають Патріоти України.

Український вчений, професор Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукусімського університету в Японії Марк Железняк в інтерв'ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару спростував подібні розрахунки.

Железняк зазначив, що площа забруднення не залежить від кількості реакторів на станції. На АЕС у Фукусімі постраждали чотири реактори, але радіус викидів не перевищив ті ж 30 км, що й на Чорнобильській АЕС, де вибухнув один реактор.

"Людина просто взяла і склала ту кількість палива, яке розміщується в шести реакторах, і виявила, що воно приблизно в 10 разів більше, ніж було в чорнобильському реакторі. І вона зробила висновок: що раз тут загальна кількість радіоактивності більша в 10 разів, то в у разі аварії зона буде більшою у 10 разів", – розповів Железняк.

Як аргумент він наводить простий експеримент. Якщо покласти в шість бочок із фарбою по гранаті й підірвати їх по черзі, фарба розкидається приблизно на одну відстань, якщо заряд буде такої потужності.

"Якщо в тебе вибухне ще одна бочка на цьому майданчику, ще одна, ще одна – що, коло збільшитися? Ні. Оскільки вибухає щоразу снаряд, грубо кажучи, однієї і тієї ж сили, у тебе розкид йде в тому самому колі. Яка буде різниця, у тебе вибухне одна бочка або шість? Різниця буде в тому, що ось це основне коло викиду буде зафарбоване більш інтенсивним червоним кольором. Тобто всередині цього кола в тебе буде більше забруднення", – каже експерт.

Він оцінює радіус такого кола у 30 кілометрів. На цій території доведеться евакуювати людей. "Я все ж таки вважаю, що вистачить розуму нічого не підривати. Але якщо раптом щось станеться? Залежно від того, в який день, куди дме вітер, як йдуть дощі, сформується поле забруднення... Якщо собі уявити ситуацію, що взагалі буде сухий сезон і не буде дощів, то взагалі може обмежитися лише випаданням у ближній зоні, а далі воно розсіється так, що буде малими плямами забруднення довкола", – резюмував Железняк.

"Немає жодних табу": Франція готова обговорювати постачання Україні винищувачів F-16

середа, 1 лютий 2023, 17:48

Франція готова до обговорення питання передачі Україні винищувачів F-16. Подібна військова допомога Києву не є під забороною. Наразі українська держава не зверталася до Парижа з офіційним запитом щодо постачання бойових літаків. Про це заявив міністр о...

"Психіатри уже безсилі": У Росії запропонували оголосити Лесю Українку "іноагентом" і отримали "вирок"

середа, 1 лютий 2023, 17:27

У російській Держдумі закликали записати в "іноагенти" видатну українську поетесу Лесю Українку, яка померла 110 років тому. Усі пам'ятники з цим "ідолом нацизму" на території РФ повинні бути замінені на пам'ятники "кадировцям", найманцям ПВК "Вагнера...