Перший етап контрнаступу Збройних сил України вже розпочався, стверджує військовий експерт Павло Нарожний. Він підготовчий, каже експерт. Знищення живої сили та техніки армії Росії у Бахмуті потрібне, щоб розпочати активні наступальні дії, переконує Нарожний, передають Патріоти України.
Детальніше про це Нарожний розповів в інтерв'ю Radio NV.
— «Україна не тільки продовжує стримувати наступ росіян, але й готується переламати хід війни», — заявив командувач Оперативного угруповання військ Херсон, бригадний генерал Михайло Драпатий. Для перелому нам потрібна зброя. Уже Patriot з Польщі в Україні і танки Leopard надходять. Чекати великого контрнаступу залишилося недовго?
— Саме так. Я думаю, що контрнаступ почнеться. Перший його етап вже певною мірою почався, скажімо так. Але реальні якісь наступальні дії, думаю, ми побачимо не раніше кінця квітня — початку травня. Коли буде погода, коли доїдуть Leopard, коли доїдуть 33 штуки АS-90 артилерійських систем з Великобританії, 30 штук Challenger з Великобританії, величезна кількість боєприпасів, які зараз замовляють наші союзники, GLSDB і інша зброя. Дійсно, нам її не вистачає.
Тому чекаємо, коли союзники доставлять цю зброю і коли стане погода підходяща для цього діла. Думаю, що ми побачимо наступальні дії на півдні, в районі Луганської області, Кремінної, і, можливо, навіть Донецької, але це малоймовірно.
— Що означає перший етап контрнаступу? Ви кажете, ми вже стаємо його свідками, вже його бачимо.
— У Бахмуті зараз втрати ворога приблизно в п’ять-вісім разів більші, ніж наші. І це втрати як живої сили, так і техніки. Вони втрачають величезну кількість людей. І це вже ми перемолотили спочатку елітні війська, потім вони кинули простих «вагнерівців», потім — «вагнерівців» елітних. І зараз вже цих «вагнерівців» у Бахмуті заміщає російська десантура, морська піхота, тому що вже і «вагнерівці» закінчуються в них.
Відбувається знищення живої сили й техніки ворога. І це критично потрібно для того, щоб розпочати цей наступ.
Дійсно, наступальних дій ще немає, ми їх не бачимо. Але ми бачимо підготовку до цього контрнаступу у вигляді цієї величезної молотилки ворога, яка їх знищує. І ми бачимо всі ознаки цього. Ми бачимо зменшення кількості бронетехніки. Напередодні була заява Інституту вивчення війни, що Перша гвардійська танкова армія Росії поступово переходить на танки Т-62М. У 90-их роках вони були озброєнні Т-90, Т-72. Зараз у них вже цих танків немає — у помітній кількості не залишилось їх на складах.
— Танки-дідусі використовують.
— 60 років — це пенсійного віку танки, які мало що зможуть показати на реальному полі бою. І навіть не йдеться про порівняння з якимись Leopard чи Abrams, чи чимось іншим. Він навіть не йде в порівняння з Т-72, Т-80 — більш-менш сучасним радянським танком.
Що по швидкості, що по товщині броні, що по захисту — за всіма абсолютно параметрами — це застарілий танк.
Повертаючись до того, що ми бачимо перший етап цього контрнаступу. Він поки що підготовчий. Це ще не активні бойові дії. А активні бойові дії, наступальні, ми побачимо, думаю, десь наприкінці квітня — на початку травня.
— Давайте докладніше поговоримо про ситуацію під Бахмутом, бо дуже різна інформація надходить звідти. Сили оборони України продовжать бої за Бахмут, щоб виснажити елітні підрозділи ПВК Вагнер, — пишуть аналітики Інституту вивчення війни. В Офісі президента також пояснили, про що для нас ця бахмутська операція. Міноборони Великої Британії зазначає: ситуація під Бахмутом для українців стабілізувалася і можна навіть сказати поліпшилася. Що маємо станом на цю годину?
— У Бахмуті перебуває або перебував (мені точно не відомо) [командувач Сухопутних військ України] Сирський. І що він зробив? Він зробив ротацію. Війська, які там перебували занадто довго, які були виснажені, вивели на відновлення боєздатності. І завели інші елітні війська з серйозною боєздатністю.
Були зроблені дії по деблокації доріг. Але наразі вони все одно прострілюються ворогом. Тобто ворог там стоїть приблизно на відстані п’ять-вісім кілометрів від кожної з цих доріг. І це означає, що вони можуть дістати не лише артилерією, а навіть і мінометами. Тобто все постачання йде під обстрілами.
Було знищено міст на єдиній асфальтованій дорозі, яка була повністю під нашим контролем. Це означає те, що поставки йдуть ґрунтовими дорогами — в об'їзд цієї асфальтової дороги. І це не так швидко відбувається.
Крім того, будуть великі проблеми, коли почнуться дощі. А дощі в нас почнуться. Всі знають, який березень в Україні. Це, зазвичай, мокра погода. Прогнозувати стовідсотково погоду неможливо, але висока ймовірність існує. Тому не можемо сказати, що там ситуація яскрава. Але вся лінія оборони стабілізована.
Наразі йдуть міські бої, але вони не такі інтенсивні, як були, скажімо, кілька тижнів тому. Це відбувається завдяки роботі артилерії, піхоти — тих самих елітних підрозділів, які прибули на підсилення бахмутського угруповання.
Цієї зими в Білорусі знову можуть спалахнути протести у зв'язку з новими президентськими виборами. Якщо це станеться, влада відключить інтернет у країні. Про це заявив самопроголошений "президент" Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі зі студентами,...
Російський диктатор Володимир Путін, атакувавши Україну ракетою Орешник, намагався продемонструвати силу, але в підсумку не зміг приховати відчаю. Таку думку висловив військовий оглядач Bild Юліан Рьопке, коментуючи російський удар по Україні міжконтин...