Серби, які компактно проживають на півночі Косова, у районі Косовської Митровиці, виступають проти центральної влади Пріштіни, що складаєтсья з етнічних албанців. Цього разу конфлікт виник через те, на виборах у кількох містах північних муніципалітетів країни, де переважає сербське населення, перемогли етнічні албанці.
Серби голосування бойкотували, оскільки влада Косова не підтримала створення Співтовариства сербських муніципалітетів. Зараз сербське населення намагається не допустити до влади нових мерів-албанців.
У США, ЄС і НАТО закликали сторони до діалогу. Натомість Сербія привела свою армію у повну бойову готовність. Частину підрозділів перекинули до кордонів з Косовом.
Перші сутички між сербами та албанцями через вибори місцевої влади у північному Косові спалахнули у п'ятницю, 26 травня. Новообраних мерів було закидано камінням. Поліція відповіла протестувальникам сльозогінним газом та водометами.
Сьогодні косовська поліція та представники військової місії, Kosovo Force (KFOR), під егідою НАТО охороняли будівлі муніципалітетів у Звечані, Лепосавічі, Зубін-Потоці та Мітровіці. Саме у цих громадах минулого місяця відбулися дострокові вибори, які бойкотували серби.
Під час розгону миротворці застосовували сльозогінний газ і світлошумові гранати. Протестувальники у відповідь закидали миротворців НАТО пляшками та іншими предметами.
За інформацією сербських ЗМІ, щонайменше двоє людей поранено. Зокрема, кореспондента белградського агентства Танюг. Обох поранених доправили до лікарні Косовської Митровиці. Пошкоджено автомобіль косовської поліції та автомобіль KFOR.
Гучні публічні заяви останніх днів щодо 30-денного припинення вогню і прямих переговорів між державними лідерами України та Росії можуть бути лише верхівкою інтенсивних закулісних переговорів, які ведуться просто зараз. Не виключено, що найближчі дні с...
Є два сценарії подальшого розвитку війни в Україні. Перший – перемир’я, під час якого країна-агресорка Росія лише набереться сил, компенсує втрати, відновить свою боєздатність і через рік зможе почати бойові дії ширшого масштабу; другий – перемир’я не ...