Найвищу зарплату серед українських послів у 2024 році отримав колишній посол у Молдові Марко Шевченко – 102 795 грн на місяць. Доходи дипломатів включають не лише зарплату, а й численні надбавки та соціальні гарантії. Про це пишуть ЗМІ з посиланням на дані МЗС (Міністерство закордонних справ). Українські посли за кордоном отримують досить високі зарплати, які включають як основний оклад, так і додаткові виплати за різними критеріями, визначеними для дипломатичної служби, передають Патріоти України.
Хоча Марка Шевченка було звільнено з посади посла ще в березні 2024 року, він продовжував отримувати зарплату влітку. У серпні 2024 року його заробіток досяг рекордної суми – 186 349 грн, що включало надбавку за доступ до держтаємниці (10 525 грн) і виплату за 121 день щорічної відпустки (220 964 грн).
Шевченко, народжений у Києві та кандидат історичних наук, почав працювати в українському Міністерстві закордонних справ з 1990-х років, виконував обов’язки посла в Молдові з 2020 року, та має багатий досвід роботи в інших українських дипломатичних установах, зокрема в Канаді та Румунії.
Другим у рейтингу став посол України в Чилі Юрій Дюдін із середньомісячною зарплатою влітку 63 794 грн. На третьому місці опинився Василь Химинець, посол в Австрії, з заробітком у 63 550 грн. Закрили п'ятірку посол України в Німеччині Олексій Макеєв і посол у Польщі та Чехії Василь Зварич, кожен з яких отримував 63 470 грн.
Серед інших найбільш високооплачуваних послів – представники України у Великій Британії, США, Канаді, Франції та Японії. Для порівняння, Валерій Залужний, посол України у Великій Британії, отримував у липні-серпні 2024 року середню зарплату у розмірі 59 947 грн.
Зарплата українських послів складається не лише з основного окладу, але й включає соціальні гарантії та надбавки, передбачені Законом України "Про дипломатичну службу". Окрім зарплати, посли отримують:
За даними МЗС, середні річні витрати на одного працівника в дипломатичній службі за кордоном у 2024 році склали 4,56 млн грн, включаючи оренду житла, навчання дітей та інші витрати. Це підкреслює важливість і значні витрати на підтримку дипломатичних установ України за кордоном.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...