Концерн Rheinmetall хоче укласти з урядом Німеччини контракт на мільярди євро, щоб вже у липні поставити в Україну перші 35-мм снаряди для зенітних установок Gepard, передають Патріоти України.
Про це заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, пише Reuters. Зазначається, що німецький концерн запустив виробничу лінію після того, як Швейцарія відмовилася дозволити експорт 35 мм боєприпасів для Gepard в Україну.
"Уряд замовив 300 тисяч снарядів... Цього року ми обов'язково поставимо від 40 тисяч до 60 тисяч снарядів", - сказав Паппергер.
Як відомо, Rheinmetall є одним з найбільших у світі виробників артилерійських гармат і танкових снарядів. Очікується, що вартість контракту між концерном та німецькою владою становитиме кілька мільярдів євро і про нього оголосять у найближчі шість тижнів.
"Це безперечно буде наш найкращий рік з точки зору прийому замовлень", - сказав Паппергер, додавши, що очікує також угоди з постачання транспортних засобів, боєприпасів, електроніки та радіолокаційних систем.
Крім того, гендиректор Rheinmetall підтвердив план компанії збільшити виробництво до 600 тисяч снарядів у 2024 році з 450 тисяч.
"Ми виробляємо артилерійські снаряди майже на повну потужність, тому що попит є, міжнародний попит дуже високий. Ми розраховуємо вийти на повну потужність наступного року" , - додав він.
За словами Паппергера, концерн готовий до можливого переходу країн-членів НАТО до загальних стандартів у виробництві артилерійських та інших снарядів, якщо про це домовляться міністри. Це значно б полегшило потік постачання боєприпасів та знизить ціни.
США представили "сильний мирний план", перший пункт якого - це "всеосяжне припинення вогню, яке зупинить убивства". Про це в соцмережі Х написав спецпредставник президента США по Україні Кіт Келлог, передають Патріоти України. "У Стамбулі держсекретар ...
Політолог Ігор Рейтерович сумнівається, що запланована розмова Дональда Трампа з Володимиром Путіним принесе реальний прорив. Він припускає, що переговори можуть завершитися лише декларати вними обіцянками або технічними рішеннями, як-от обмін полонени...