Для успіху українського контрнаступу ЗСУ варто врахувати ряд моментів. Як розповів в інтерв'ю "Главреду" ексглава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж, для початку необхідно провести цілий комплекс заходів - отримати розвідувальні дані, які повинні дійсно свідчити про те, які потенційні можливості в живій силі ворога, на яких напрямках, який його вогневий потенціал і потенціал боєприпасів. І найголовніше - які резерви може задіяти ворог і на яких напрямках, передають Патріоти України.
"Виходячи з цих даних, наше командування, Генштаб, і планує ці наступальні операції, оцінюючи наші ресурси і можливості і готуючи їх для успішного контрнаступу на тих напрямках, де ворог, по-перше, цього не очікує, а по-друге, де є перспектива розвитку контрнаступу стратегічного рівня. Це передбачає не тільки прямі наступальні операції, а й удари з тилу, флангів, дезорієнтуючі противника і забезпечення наших тилових можливостей і флангів", - говорить Маломуж.
Генерал також нагадав, що Україна вже потрапляла в неприємну ситуацію в період контрнаступу на Ізюм і Балаклію влітку минулого року, коли через незабезпеченість тилів ЗСУ вирішили не заходити в Луганськ і зупинитися на лінії Сватове-Кремінна.
Крім того, не менш важливий етап для підготовки контрнаступу –отримання і системне введення у війська новітньої техніки, озброєння і отримання величезної кількості боєприпасів.
"Це-не менш важливий етап поряд з підготовкою військ. Тому що не маючи далекобійних ракет до 150 кілометрів, які повинні знищувати тилові можливості ворога (резерви, склади, штаби, літаки, дрони і вогневі засоби в разі їх поставки на фронт), повинні бути і ефективні системи ППО, і стратегічні засоби, які ми отримуємо від Patriot, і зенітні ракетні комплекси на фронті, які будуть збивати літаки, ракети і безпілотники, які можуть створити великі проблеми нашим силам наступу", - зазначив Маломуж.
Також для контрнаступу, за словами військового експерта, потрібні потужні можливості радіолокаційного контролю-це і авіація, і ракетні системи, і Радіоелектронні моделі контролю, які забезпечують не тільки виявлення вогневих точок ворога, але і їх нейтралізації та дезорієнтації шляхом установки відповідних електронних екранів, які не дають можливості навести зброю на українські позиції.
"Тому за умови комплексу заходів організаційних, оперативних і військових, глибокого дослідження за рахунок радіо - і агентурної розвідки противника ми зможемо підготувати, спланувати конкретні стратегічні операції і найголовніше, їх реалізувати в найближчі терміни, які називаються керівниками відомств. Але це можливо за умови готовності. Ця готовність зараз назріває, тому в найближчі місяць-два ці плани повинні бути реалізовані", - сказав Маломуж Главреду.
У Білорусь залетіла рекордна кількість "Шахедів" під час атаки РФ по Україні 22 листопада. На даний момент зафіксували 10 дронів, передають Патріоти України з посиланням на моніторингову групу "Беларускі Гаюн". "Понад 10 "Шахедів" за ніч залітали в Бі...
У Харківській області затримали ймовірного організатора схеми уникнення мобілізації та двох його спільників. За свої послуги, за даними слідства, вони брали до шести тисяч доларів. Про це повідомив речник облуправління СБУ у Харківській області Владисл...