Глава МВС Естонії Март Хельме, який очолює EKRE, на зустрічі глав МВС країн-членів ЄС, що відбулася в Люксембурзі і на якій обговорювалися проблеми міграційної політики, заявив, що поки його політична сила входить до урядової коаліції, Естонія не прийматиме іммігрантів, повідомляють Патріоти України з посиланням на портал ERR.
Німеччина, Франція, Італія і Мальта два тижні тому домовилися про добровільну систему, за якою країни, що приєдналися до неї, приймають особу, яка просить про притулок, протягом чотирьох тижнів після її прибуття в Європу і перевіряють обґрунтованість клопотання, а потім або надають притулок, або висилають іммігранта назад до країни походження.
Хельме повідомив в інтерв'ю ERR, що на зустрічі в Люксембурзі більшість європейських країн продемонстрували, що приймати мігрантів не хочуть і радше готові запропонувати тільки технічну допомогу.
"Я теж сказав у своєму виступі, що ми розуміємо ті країни, але наші можливості приймати [осіб, які просять про надання притулку] взагалі не враховуються. Я не буду приєднуватися до цієї ініціативи ні формально, ні неформально, але ми готові проявити солідарність у вигляді технічної та експертної допомоги", - сказав міністр.
Він додав, що Естонія сама зараз стикається з дуже сильним напливом мігрантів зі сходу, з республік колишнього СРСР.
"Якщо подивитися, то особи, які просять про притулок, прибувають до нас найбільше не з Близького Сходу або Африки, а з України. На другому місці Грузія, потім Молдова і тільки потім Афганістан і подібні країни", - зазначив Хельме, який не бачить для Естонії можливості прийняти хоча б одного біженця з Африки чи Близького Сходу.
"Все це дуже дорого: адміністративні процедури, забезпечення їм передбачених міжнародним договором допомог, опорних осіб, шкіл для дітей тощо", - пояснив він.
За словами Хельме, в Естонії вистачає проблем з іммігрантами з України, а країни Південної Європи не вважають це проблемою.
"У нас і зараз труднощі з цим імміграційним тиском, і ми не бачимо особливого розуміння стосовно нас. Українці швидше інтегруються в російськомовну громаду, і для нас це культурна та демографічна проблема. Навіть якщо хтось каже, що це не проблема, то насправді це дуже серйозна проблема. А якщо ми почнемо відкривати ще другий і третій фронт, приймати з Латинської Америки, Венесуели, Близького Сходу і ще з західноафриканських країн на південь від Сахари, то нам сил не вистачить", - вважає міністр внутрішніх справ.
За його словами, позицію Естонії потрібно до всіх донести дуже чітко. "Для запобігання приходу до нас людей, яких ми не в змозі і не хочемо прийняти, ми маємо зайняти таку позицію, що це відомо, що ми давно заявили свою думку. Допоки ми, тобто EKRE, входимо до уряду, Естонія приймати іммігрантів не буде", - підкреслив лідер консерваторів.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...