​У окупантів справи геть погані: РФ проводить операцію з примусу України відновити водопостачання Криму ​

Рекордна спека у степовому Криму пришвидшує незворотні процеси перетворенні регіону у пустелю з містами-привидами. Адже на відміну від стародавніх часів у зоні екологічної катастрофи проживають сотні тисяч людей, котрі викачують залишки вологи зі спраглого степу, зазначають Патріоти України. Спорожнілі від прісної води ґрунти вбирають рідину моря, перетворюючи землю на мертві солончаки.

З огляду на все це російська сторона з новою силою розпочала лобіювати відновлення водопостачання окупованого півострова Крим Північно-Кримським каналом, повідомляє група "Інформаційний спротив" ("ІС").

"Спецоперація російських спецслужб з примусу України до миру на своїх умовах у частині, що стосується розблокування роботи каналу, все-таки має місце... Якщо в окупованому Армянську дозволили пікет за відновлення водопостачання анексованого півострова Північно-Кримським каналом – значить, зовсім усе непросто... Вирішення питання в будь-яку сторону призведе до значних наслідків", - ідеться в повідомленні, розміщеному на сайті групи в середу.

При цьому в "ІС" посилаються на заяви глави окупаційного "Держкомітету з водного господарства та меліорації" Криму Ігоря Вайля, за словами якого станом на 2019 рік проблему забезпечення Криму питною водою вирішено, а її стабільне подання гарантується за будь-якого обсягу туристичного навантаження на півострів.

"Води в Криму, в принципі, достатньо, але тільки питної і для господарських потреб, та й то за умови її грамотного транспортування й очищення. На території Кримського півострова налічується 1657 водотоків: річок, струмків, близько 300 озер, а єдиною серйозною проблемою є те, що вони розташовані нерівномірно - найменша їх кількість на півночі та сході півострова", - йдеться в повідомленні.

В "ІС" зазначають, що для забезпечення життєдіяльності жителів Криму води вистачає. "Офіційна статистика за 2013 рік свідчить, що на потреби житлово-комунального сектора з Кримського каналу було витрачено 125,3 млн м³ (16,4% від обсягу дніпровської води, поставленої в Крим), при втратах при її транспортуванні в 695,3 млн м³. Основна проблема в іншому: промисловість і сільське господарство", - наголошується в повідомленні.

При цьому в "ІС" наголошують, що налагодження господарсько-економічних зв'язків між підконтрольною уряду України територією і окупованим Кримом у будь-якій формі є пріоритетним завданням для РФ, оскільки буде визнанням анексії Криму з боку України та шляхом до визнання цього факту світовою спільнотою.

"Демократія вас поховає!": Лукашенко зробив гучну заяву у Відні

середа, 13 листопад 2019, 11:59

За словами президента Білорусі, демократичний лад несе загрозу під час міграційної кризи. Президент Білорусі Олександр Лукашенко здійснив свій перший візит до Європи за довгі роки. Під час офіційного візиту до Відня білоруський лідер заявив про небезпе...

"Не варто голосувати": У Зеленського несподівано почали критикувати ринок землі від Гончарука

середа, 13 листопад 2019, 11:44

На думку Ірини Верещук, у законопроекті є сумнівні та небезпечні моменти. Представник уряду у парламенті, нардеп від "Слуги народу" Ірина Верещук не буде голосувати за урядовий законопроект про ринок землі, поданий прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком...