​У окупантів справи геть погані: РФ проводить операцію з примусу України відновити водопостачання Криму ​

Рекордна спека у степовому Криму пришвидшує незворотні процеси перетворенні регіону у пустелю з містами-привидами. Адже на відміну від стародавніх часів у зоні екологічної катастрофи проживають сотні тисяч людей, котрі викачують залишки вологи зі спраглого степу, зазначають Патріоти України. Спорожнілі від прісної води ґрунти вбирають рідину моря, перетворюючи землю на мертві солончаки.

З огляду на все це російська сторона з новою силою розпочала лобіювати відновлення водопостачання окупованого півострова Крим Північно-Кримським каналом, повідомляє група "Інформаційний спротив" ("ІС").

"Спецоперація російських спецслужб з примусу України до миру на своїх умовах у частині, що стосується розблокування роботи каналу, все-таки має місце... Якщо в окупованому Армянську дозволили пікет за відновлення водопостачання анексованого півострова Північно-Кримським каналом – значить, зовсім усе непросто... Вирішення питання в будь-яку сторону призведе до значних наслідків", - ідеться в повідомленні, розміщеному на сайті групи в середу.

При цьому в "ІС" посилаються на заяви глави окупаційного "Держкомітету з водного господарства та меліорації" Криму Ігоря Вайля, за словами якого станом на 2019 рік проблему забезпечення Криму питною водою вирішено, а її стабільне подання гарантується за будь-якого обсягу туристичного навантаження на півострів.

"Води в Криму, в принципі, достатньо, але тільки питної і для господарських потреб, та й то за умови її грамотного транспортування й очищення. На території Кримського півострова налічується 1657 водотоків: річок, струмків, близько 300 озер, а єдиною серйозною проблемою є те, що вони розташовані нерівномірно - найменша їх кількість на півночі та сході півострова", - йдеться в повідомленні.

В "ІС" зазначають, що для забезпечення життєдіяльності жителів Криму води вистачає. "Офіційна статистика за 2013 рік свідчить, що на потреби житлово-комунального сектора з Кримського каналу було витрачено 125,3 млн м³ (16,4% від обсягу дніпровської води, поставленої в Крим), при втратах при її транспортуванні в 695,3 млн м³. Основна проблема в іншому: промисловість і сільське господарство", - наголошується в повідомленні.

При цьому в "ІС" наголошують, що налагодження господарсько-економічних зв'язків між підконтрольною уряду України територією і окупованим Кримом у будь-якій формі є пріоритетним завданням для РФ, оскільки буде визнанням анексії Криму з боку України та шляхом до визнання цього факту світовою спільнотою.

Чи варто драматизувати ситуацію: Грабський оцінив, чи можуть окупанти прорватися до Сум

вівторок, 29 квітень 2025, 23:55

Військовий експерт Сергій Грабський зазначив, що бойові дії на Сумщині відбуваються в умовах конфлікту низької інтенсивності та характеризуються окремими тактичними діями військ. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти Україн...

У ФРН доформовують новий уряд: Новопризначений глава МЗС Німеччини Вадефуль висловився щодо свого ставлення стосовно російсько-української війни

вівторок, 29 квітень 2025, 23:25

Призначений міністром закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль пообіцяв продовжувати на новій посаді політику ФРН, спрямовану на підтримку України та зміцнення позицій Німеччини у світі. Про це сам Вадефуль заявив в інтерв'ю DW, передають Патріоти У...