З огляду на все це російська сторона з новою силою розпочала лобіювати відновлення водопостачання окупованого півострова Крим Північно-Кримським каналом, повідомляє група "Інформаційний спротив" ("ІС").
"Спецоперація російських спецслужб з примусу України до миру на своїх умовах у частині, що стосується розблокування роботи каналу, все-таки має місце... Якщо в окупованому Армянську дозволили пікет за відновлення водопостачання анексованого півострова Північно-Кримським каналом – значить, зовсім усе непросто... Вирішення питання в будь-яку сторону призведе до значних наслідків", - ідеться в повідомленні, розміщеному на сайті групи в середу.
При цьому в "ІС" посилаються на заяви глави окупаційного "Держкомітету з водного господарства та меліорації" Криму Ігоря Вайля, за словами якого станом на 2019 рік проблему забезпечення Криму питною водою вирішено, а її стабільне подання гарантується за будь-якого обсягу туристичного навантаження на півострів.
"Води в Криму, в принципі, достатньо, але тільки питної і для господарських потреб, та й то за умови її грамотного транспортування й очищення. На території Кримського півострова налічується 1657 водотоків: річок, струмків, близько 300 озер, а єдиною серйозною проблемою є те, що вони розташовані нерівномірно - найменша їх кількість на півночі та сході півострова", - йдеться в повідомленні.
В "ІС" зазначають, що для забезпечення життєдіяльності жителів Криму води вистачає. "Офіційна статистика за 2013 рік свідчить, що на потреби житлово-комунального сектора з Кримського каналу було витрачено 125,3 млн м³ (16,4% від обсягу дніпровської води, поставленої в Крим), при втратах при її транспортуванні в 695,3 млн м³. Основна проблема в іншому: промисловість і сільське господарство", - наголошується в повідомленні.
При цьому в "ІС" наголошують, що налагодження господарсько-економічних зв'язків між підконтрольною уряду України територією і окупованим Кримом у будь-якій формі є пріоритетним завданням для РФ, оскільки буде визнанням анексії Криму з боку України та шляхом до визнання цього факту світовою спільнотою.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...