У Онуфрія відповіли на заклик Епіфанія щодо звільнення Києво-Печерської лаври від "московського ярма" та перехід священнослужителів УПЦ до лона єдиної канонічної православної конфесії України

Братія Києво-Печерської лаври. Фото УПЦ МП

Українська православна церква московського патріархату відповіла предстоятелю Православної церкви України Епіфанію, який у суботу, 18 березня, закликав ченців Лаври сприяти процесу звільнення від «московського ярма».

Залишенці московського патріархату на сайті відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП заявили, що ченці Лаври визначилися ще 27 січня 2023 року, коли заявили, що були, є і будуть вірними «своїй канонічній Церкві та її предстоятелю — Блаженнішому митрополиту Онуфрію» і в ПЦУ не підуть.

Крім того, УПЦ МП звинувачує Епіфанія в лукавстві, адже, за їхніми словами, він заявляє про необхідність вигнання з Лаври «московського патріархату», але якщо ПЦУ отримає монастир, то ченці зможуть там залишитися.

«Фактично, на плечах монахів монастиря Української православної церкви очільник ПЦУ хоче зайти в Лавру і скористатися багаторічними їхніми трудами, присвоївши їх своїй структурі», — йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП згадали слова речника президента Росії Володимира Путіна Дмитра Пєскова про те, що виселення монахів з Лаври виправдовує цілі російської «операції».

Крім того, пресслужба МП заперечила свої зв’язки з Росією, наголосивши, що слова про те, що Лавра нібито є «інструментом боротьби проти України» — це «штучно придумані кліше, які роками завзято розповсюджуються недругами» московської церкви.

Ілон Маск поширив відео зі звинуваченнями України в підриві Каховської ГЕС

середа, 7 червень 2023, 21:56

Ексведучий Fox News Такер Карлсон, відомий своєю активною підтримкою РФ, опублікував відео, у якому звинуватив Україну в підриві Каховської ГЕС. Його пост розповсюдили деякі відомі люди, серед яких Ілон Маск та американський конгресмен Метт Гейтц Перши...

Підрив Каховської ГЕС: Велика вода уже загрожує Миколаєву

середа, 7 червень 2023, 21:43

У місті Миколаєві після підриву російськими терористами дамби на Каховській ГЕС упродовж середи, 7 червня, почав підійматися рівень води у Дніпрі. У найнижчі точні пляжу в мікрорайоні Намив вода підступила до зупинок громадського транспорту, утворюютьс...