Китаю потрібно готуватися до появи слабшої чи й навіть постпутінської Росії на тлі зростання шансів, що російська війна проти України затягнеться надовго. Такого висновку дійшли китайські експерти в сфері геополітики під час онлайн-конференції в неділю, яку організував пов’язаний з Компартією Китаю таблоїд Global Times. Учасники конференції обговорювали можливість мирного врегулювання російсько-українського конфлікту, передають Патріоти України.
«Затяжна війна неминуча… Занепад Росії теж неминучий. Це веде до зростання ризику початку ядерного конфлікту. Можливість затяжного конфлікту - це найбільший стратегічний виклик і найпохмуріша невизначеність у світі сьогодні», - цитує South China Morning Post слова директора Інституту міжнародних відносин в Університеті Нанкін Чжу Фена.
«Я також стривожений тим, що пост-путінська ера може початися раніше. А також тим, чи буде це означати, що Росія зануриться в ще більше протистояння з Заходом або ж буде більше вестернізована. Це сильно зашкодить Китаю і буде великим викликом для нашого стратегічного партнерства з Росією», - додав китайський аналітик.
South China Morning Post нагадує, що Захід часто критикує Китай через відмову засудити російське вторгнення в Україну. Пекін посилив свою економічну і політичну співпрацю з Москвою в той час, коли США і Європа запровадили санкції проти неї. Китайська сторона заявляла, що хоче бачити мирне врегулювання конфлікту через переговори. Однак, ніщо не вказує на те, що сторони можуть досягти порозуміння. Гонконзька газета також нагадує, що в п’ятницю Росія знову обстріляла Україну, запустивши більше 70 ракет.
Інші китайські експерти на конференції підтримали занепокоєння Чжу Фена. Заступник директора Інституту російських досліджень Університету Цінхуа Ву Дахуей сказав, що зменшення впливу Росії на країни Центральної Азії, а також її економічної і військової переваги у війні з Україною стало очевидним.
«Війна продовжується і буде посилюватись», - впевнений Ву Дахуей. Китайський експерт порадив пильно стежити за тим, чи Путін спробує провести дострокові президентські вибори вже наступного року замість 2024-го. І якщо це станеться, чи будуть потенційні кандидати, яким би Путін міг передати владу. South China Morning Post нагадує про те, як прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що російський президент ще не визначився, чи буде претендувати на ще один шестирічний період на своїй посаді.
Однак, за словами Ву, хто б не став лідером Росії, «немає потреби зміцнювати наші відносини, щоб стати союзниками». «Ми повинні використати цю можливість, щоб зробити відносини більш прагматичними», - переконаний китайський експерт.
Директор Центру американських досліджень в Фуданському університеті Ву Сіньбо сказав, що Китаю варто і надалі закликати до миру, навіть якщо прогресу не буде до наступних президентських виборів в Росії. «Ми повинні чітко донести наш сигнал: ми розуміємо російські занепокоєння, але проти війни для вирішення цих занепокоєнь. Китай повинен продовжувати свої зусилля в пошуках рішення проблеми, демонструючи, що така позиція важлива для нашого глобального іміджу», - вважає Ву Сіньбао.
Чжу Фен закликав Китай підтримати мільйони мирних українців, які страждають, помираючи взимку без світла, води і опалення. «Китаю потрібно показати свій гуманітарний бік», - сказав він.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...