У Повітряних силах пояснили, чому Україні все ще важко збивати "Шахеди"

У Повітряних силах Збройних сил України пояснили складнощі у збитті ударних безпілотних апаратів "Шахед", які активно застосовуються російськими загарбниками. Про це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.

Зокрема, у нього запитали про проблеми у збитті ударних дронів типу Shahed, бо під час російських атак не завжди українським силам вдається збивати усі такі безпілотні апарати. Ігнат вважає, що збиття цієї ночі усіх російських крилатих ракет - це вдача і професіоналізм українських воїнів.

"Від удачі теж багато чого залежить, тому не завжди є там засоби ураження, які противник намагається обійти по маршруту слідування крилатих ракет. І зрештою, удари противник планує заздалегідь. Противник намагається вразити ті об'єкти, які ми захищаємо, і відповідно прокладає маршрути саме таким чином", - зазначив Ігнат.

Він підкреслив, що "Шахеди" - це ціль з невисокою швидкістю, але її важко зловити. "Але все-одно вони залишаються складною цілою для протиповітряної оборони, бо створені долати цю систему. Це їхнє таке призначення", - сказав Ігнат.

Він нагадав, що сьогодні було знищено чимало ворожих повітряних цілей, але не усі "Шахеди". "Але ж і напрямки ворог обирає різні. І атаки ви бачите з різних напрямків по різних маршрутах. "Шахедами" атаковано Одеську і Миколаївську область. А ракети знищувалися в Дніпропетровській, Полтавській областях та на Хмельниччині", - сказав Ігнат.

Він зауважив, що росіяни нарощують арсенали ударних безпілотників і Україна робитиме теж саме - збільшуватиме виробництво.

Речник додав, що нарощувати треба не лише виробництво, а й протиповітряну оборону. У цьому зв'язку, для України ключове - це літаки F16, які б за технічними характеристиками не поступалися російській авіації.

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...