Осінній призов до російської окупаційної армії, що стартував 1 жовтня, не призведе до суттєвого посилення ворога. Так само війська РФ не посилять і найманці з-за кордону. Єдина сила, яка може частково допомогти окупанту у виконанні важких бойових завдань - залишки ПВК "Вагнер", але тут є низка нюансів. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL озвучив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках, генерал армії Микола Маломуж, передають Патріоти України.
"За рахунок осінньої мобілізації не може бути суттєвого зміцнення, тому що призовники – це молоді хлопці без мотивації та елементарного рівня підготовки, тим більше бойової. Якщо вони будуть спрямовані на фронт, це буде "гарматне м'ясо". Це буде шлях в один кінець" , – наголосив він.
Генерал розповів, що наразі Росія активно залучає до війни в Україні найманців з інших країн – "насамперед із країн СНД, а також країн, де РФ має свої контингенти. Це арабський Схід, особливо Сирія, частково Африка та Куба".
Проте, по-перше, їхня кількість не така вже й велика, близько 12 тисяч, по-друге, єдине, чим вони вмотивовані – це високі заробітки. Щойно такі найманці потраплять у ситуацію реальної війни із загрозою для життя, вони бігтимуть чи здаватися в полон, переконаний Маломуж.
Водночас він звернув увагу на залишки ПВК "Вагнер". "Це певне посилення. Невелике, тому що в єдиному форматі "вагнерівці" не діятимуть, їм ніхто не дозволить створити окрему структуру на 50 тисяч осіб, оскільки вони показали свою ненадійність. Тому "вагнерівці" воюватимуть розрізнено, по різних частинах і використовуватимуться. для окремих важких ділянок боїв, для проведення атак чи контратак тощо", – спрогнозував він.
Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...
На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...