В інтерв'ю НВ Преображенський зазначив, що якщо Кремлю доведеться протистояти регіональним елітам, то він витрачатиме енергію не лише на війну, а й на політичне протистояння всередині країни.
"Для регіонів критичне питання грошей, їх стало мало, кількість регіонів-донорів зменшилася офіційно до трьох, і основну допомогу з бюджету отримують не найбідніші, а навпаки, одні з найбагатших. Якщо Путін і надалі передаватиме суб'єктність і права на регіональний рівень, як він робить від початку коронавірусу, конфлікт є вірогідним", — вважає політолог.
У жовтні Преображенський в інтерв'ю НВ розповідав, що російський диктатор Володимир Путін запровадив "недоспеціальний режим" в центральних регіонах Росії, контроль над яким отримала регіональна влада.
"Це важливий момент, тому що закон про воєнний стан був ухвалений ще у 2002 році, коли російські губернатори були ще цілком самостійними фігурами. За законом, вони тепер можуть контролювати не лише місцеві поліцейські служби, а й давати вказівки силовим структурам та армії. В обмеженому, звісно, порядку, бо навряд чи військові їм підкорятимуться. Однак це різко підвищує суб'єктність губернаторів і це послідовні кроки. Почалося ще з часів ковіду — тоді на них звалили відповідальність за епідемію. Потім це сталося у другій половині поточної війни, тоді губернатори за вказівкою Кремля почали формувати якісь регіональні батальйони, виплачувати якісь регіональні гроші", — розповідав Преображенський про зростання впливу губернаторів, спричинене цим кроком.
За словами політолога, цих регіональних силовиків губернатори "віддавали у прокат армії", і потім отримали над ними контроль.
"Для війни це означає, що в тилу з'являються все більш самостійні керівники. Вони, як Кадиров, скоро будуть говорити, що вони самі вирішують, як у їхньому регіоні проходитиме мобілізація, і таких губернаторів скоро стане кілька десятків. І це знижує керованість ситуації", - говорив він.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...