Під час ракетного удару по Криму 23 березня міг бути пошкоджений ще один російський корабель – Іван Хурс. Про це заявив речника Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі Радіо Свобода у понеділок, 25 вересня.
"Ця інформація (про пошкодження російських кораблів – ред.) потребує деякого часу для того, щоб її верифікувати повністю. Ми її подаємо також виважено. Я сьогодні тільки зранку підтвердив, що обидва корабля (Ямал та Азов – ред.) пошкоджено. Зараз так само стоїть питання про пошкодження Івана Хурса. Ця інформація так само верифікується", – розповів він.
За його словами, є підозра, що цей корабель також отримав пошкодження.
"Станом на зараз можемо підтвердити, що обидва ВДК отримали пошкодження. Їхній характер встановлюється, один з них одразу відправився на ремонт", – додав Плетенчук.
Коментуючи важливість ураження російських кораблів, Плетенчук зазначив, що з 13 кораблів РФ на початок повномасштабного вторгнення, які росіяни готували для захоплення південного узбережжя України, зараз в строю залишається лише три.
"Окрім того, було уражено будівлю військово-морської бази в Севастополі та нанесено вогневе ураження по паливно-мастильних складах", – розповів речник ВМС.
Розвідувальний корабель "Іван Хурс" був спущений на воду лише у 2017 році та введений у склад Чорноморського флоту РФ у 2018 році. Він оснащений різноманітними комплексами радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, а також системами зв'язку для забезпечення управління флотом. Він призначений для стеження за комплексами протиракетної оборони, а точний склад апаратури не розголошується. Озброєння корабля – декілька тумбових кулеметних установок МТПУ для 14,5-мм КПВТ та декілька ПЗРК. Екіпаж складає 120 осіб.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...