У Севастополі, крім двох ВДК, міг бути пошкоджений третій корабель, - ВМСУ

Іван Хурс

Під час ракетного удару по Криму 23 березня міг бути пошкоджений ще один російський корабель – Іван Хурс. Про це заявив речника Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі Радіо Свобода у понеділок, 25 вересня.

"Ця інформація (про пошкодження російських кораблів – ред.) потребує деякого часу для того, щоб її верифікувати повністю. Ми її подаємо також виважено. Я сьогодні тільки зранку підтвердив, що обидва корабля (Ямал та Азов – ред.) пошкоджено. Зараз так само стоїть питання про пошкодження Івана Хурса. Ця інформація так само верифікується", – розповів він.

За його словами, є підозра, що цей корабель також отримав пошкодження.

"Станом на зараз можемо підтвердити, що обидва ВДК отримали пошкодження. Їхній характер встановлюється, один з них одразу відправився на ремонт", – додав Плетенчук.

Коментуючи важливість ураження російських кораблів, Плетенчук зазначив, що з 13 кораблів РФ на початок повномасштабного вторгнення, які росіяни готували для захоплення південного узбережжя України, зараз в строю залишається лише три.

"Окрім того, було уражено будівлю військово-морської бази в Севастополі та нанесено вогневе ураження по паливно-мастильних складах", – розповів речник ВМС.

Розвідувальний корабель "Іван Хурс" був спущений на воду лише у 2017 році та введений у склад Чорноморського флоту РФ у 2018 році. Він оснащений різноманітними комплексами радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, а також системами зв'язку для забезпечення управління флотом. Він призначений для стеження за комплексами протиракетної оборони, а точний склад апаратури не розголошується. Озброєння корабля – декілька тумбових кулеметних установок МТПУ для 14,5-мм КПВТ та декілька ПЗРК. Екіпаж складає 120 осіб.

Королівський дарунок Україні: Як шведські літаючі радари ASC-890 на службі ЗСУ змінять війну проти російських загарбників (відео)

четвер, 30 травень 2024, 3:25

Як вже писали ПУ, Швеція оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на 13 млрд шведських крон (близько 1,23 млрд доларів), який стане найбільшим із початку повномасштабного вторгнення РФ. 16-й пакет військової допомоги включає навіть те, чог...

"Только сделали и, бл*дь, в другое место": Окупанти жаліються, що їм на Бєлгородщині дали наказ рити окопи (аудіо)

середа, 29 травень 2024, 23:16

Російські окупанти жаліються, що їх перекидають “з місця на місце” у Бєлгородській області. Там їм доводиться рити окопи, після чого їх посилають “відпрацьовувати” іншу територію. Про це свідчить розмова окупанта з його дружиною, яку перехопило ГУР Мін...